Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ízületi gyulladásra zöldseg/gy...

Ízületi gyulladásra zöldseg/gyümölcslé?

Figyelt kérdés

Több, mint 3,5 hónapja ízületi gyulladassal küzdök, mikor szteroidot szedtem akkor tűrhető volt, de most màr leálltam vele és kezdenek visszajönni a tünetek.

Trexan Salamon, stb gyulladás csökkentők sem szüntetik meg. Sokan mondják hogy ez màr nem is fog megszünni.

Egy jó ismerős mondta, hogy egy ismerőse 2 hónapon át csakis prèselt zöldseg/gyümölcslevekkel tàplálkozot és neki teljesen elmúlt.

Igaz lehet?

Nektek van tapasztalat?

Megeri kipróbálni?

Esetleg egyéb tipp, tapasztalat?


2017. jan. 30. 21:12
 1/7 A kérdező kommentje:
19/F
2017. jan. 30. 21:12
 2/7 anonim ***** válasza:

2 hónapig csak gyümölcs-zöldségleven élni nem egészséges. Minden embernek más a betegsége. Még akkor is, ha ugyanaz a diagnózis.

Beszéltél az orvossal, mi okozta a gyulladást? Milyen a gyógyulási esélyed?

2017. jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát először azt mondták felfàzàs.

Utána most arra gyanakodnak hogy anya pikkelysömörét örököltem, csak rajtam csak az ízületi gyulladás formályában jelenik meg. (Anyának se sulyos, neki csak a könyökén van 1-2 folt, az is van hogy eszrevehetetlenné válni


Esélyekről nem beszéltünk.


Igazából màr mindent kipróbáltunk, Biológiai terapia lenne még hátra, de azt úgyhallottuk nagyon veszélyes és nem szívesen mennénk bele.

2017. jan. 30. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Húsmentes táplálkozást próbáld ki, alacsony purintartalmú ételeket egyél a 2 hónapos zöldség és gyümölcslé helyett.
2017. jan. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A barátnőm elkezdett paleózni és neki elmúlt. Csak zöldség- és gyümölcslé 2 hónapig? Nagyon egészséges, mondjuk 2-3 napig. Utána nem árt fehérjét és zsiradékot is fogyasztani, ha nem akarsz hiánybetegségeket, hajhullást, masszív fogyást, alultápláltságot.
2017. jan. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Napsugar11 ***** válasza:

Az ízületi gyulladásról, illetve inkább a porckopásról itt már írtam egy választ, azt olvasd el: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__alternativ-gyogyitas..


A te problémád teljesen más. Viszont talán jobban megérted, mi játszódik le az ízületekben. A szteroidok átmenetileg megoldják a tüneteket, de sajnos nagyon súlyos mellékhatásokkal kell szembenézni, ezért érdemes minden megtenni, hogy ha lehet minél kevesebb mennyiségű szteroiddal szinten lehessen tartani, vagy javítani az állapoton.


A zöldség/gyümölcslé abban tud főleg segíteni, hogy a méregtelenítés beinduljon és tisztuljon a szervezet. A méreganyagok felhalmozódása általi nyomás rendkívüli fájdalmakat tud okozni. Az igaz, hogy nem végleges megoldás ez sem, de hozhat javulást.


Viszont tökéletesen igazuk van az előttem szólóknak, hogy nem helyes az, hogy minden mást kizárni, és csak löttyökön élni 2 hónapig. A szervezetnek szüksége van építő kövekre. Ha ezt nem kapja meg, akkor annak érdekében, hogy ne álljon le a működés, valahonnan el fogja venni, amire szüksége van. Pl. fehérjét az izmok leépítésével...


Viszont vaktában lövöldözni nem túl célravezető. Ez az információ kevés nekem ahhoz, hogy pontos és megfelelő tanácsot adhassak.

2017. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azt nemtudom megmondani pontosan h milyen étrend a jó de olvastam énis h a paleo a jó. De aztis olvastam h a sok vörös hús köszvényt okozhat. Ne vagyok doki,de egy biztos! Az izületi gyulladás nagyon sok mindentől lehet:kullancs csípés,fogászati gyulladás,pikkelysömör,gyulladásos bélbetegség,külömböző autoimmun betegségek stb. Nekem 2,5 éve volt egy szem szivárvány hártya gyulladás s pár nappal utánna pedig jött a térd izületi gyulladás ami odáig fokozódott h alig tudtam menni. Medrol szteroidot kaptam + voltarent. Ezután jött egy sor kivizsgálás ami hónapokig tartott. A laboreredményem katasztrofális volt. Külömböző teszteket csináltak az immunológián ahol kiderült h HLA B27 teszt pozitiv lett (neten megtudod nézni h mit takar). És egy fertőzéstől kaphattam az izületi gyulladást mivel a HLA B27 pozitivitás hajlamositt ilyenre álittólag. Nekem a gyógyulás egy nagyon lassú folyamat volt,s nem lett 100% ig olyan jó mint előtte. Mielőbbi gyógyulást kívánok!
2017. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!