Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Olvastam valahol, hogy a népi...

Olvastam valahol, hogy a népi gyógyászatban gyógyításra használták a parlagfűvet, nyersen fogyasztva is. Valaki tud errről többet?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel Európában csak kb 100, Magyarországon csak 70 éve telepedett meg és kb 50 éve terjedt el, nem valószínű, hogy a népi gyógyászatban használták volna. Hacsak nem az inkák. De azt is kétlem.
2010. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha ezt megnyitod, olvashatsz a parlagfű fogyasztásról bővebben. Kicsit hosszú, de érdemes végigolvasni. [link]
2010. jún. 1. 10:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez erősen Hoax szagú :D


Egy Rendőr aki Szerzetesekkel dumál meg blogot ír?


Ugye ez csak vicc?

2010. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért a cikk írójának nem mindenben van igaza. Mert hivatkozik a liszt meg a tehéntej allergiára is. Na igen, de akkor nem iszom tehéntejet. A parlagfűre nagyon sokan allergiások, és ha nem irtanák, akkor nagyon rosszul lennének tőle. Még így is. A sógornőm pl. parlagfűszezonban kénytelen nagyon sokat költeni allergiagyógyszerekre. Na, az egy más kérdés, hogy mi áll valójában az allergia hátterében, valószínű a szervezetünkben felhalmozódott sok vegyszer váltja aki.

Mindenesetre anyósom rákos, majd mondom neki, hogy egyen parlagfüvet vajas kenyérrel, kíváncsi leszek meggyógyul-e tőle.

2010. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Meg fog. Én is kipróbáltam.
2011. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Dél-Koreában meg vannak döbbenve azon, ha azt hallják, hogy mi irtjuk az egyik legértékesebbnek tartott gyógynövényüket! Nem a parlagfű okozza az allergiát, hiszen tiszta levegőn sosem okoz allergiás reakciókat, hanem a rátapadt mérgező por. Az autókat kéne irtani. Akkor sokkal kevesebb allergiás, asztmás, tüdőrákos, stb. lenne.
2015. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is olvastam, gyógyhatásáról.

Nemrég " tinktúrás " receptet találtam...

2018. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!