Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ehető a kövi rózsa? Azt...

Kekszeshus kérdése:

Ehető a kövi rózsa? Azt tudom, hogy külsőleg sok mindenre alkalmazzák a népgyógyászatban, de érdekel hogy ehető-e?

Figyelt kérdés
Egy pár oldalon találtam róla egy ilyen írást: "a levél forrázatát teaként torokgyulladásra, hörghurutra, kisebesedett száj és afta gyógyítására használhatjuk"

2018. ápr. 23. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hasmenésre jó elfogyasztva. Nagy dózisban is csak hánytató. De alapvetően külsőleg alkalmazva a bőr regenerálódását segíti.


Wikipedia:


Medicinal use


It has been used historically and is used presently as a medicinal herb. It has no known side effects (aside from being an emetic in large doses) or drug interactions. Common herbal uses are stopping bad cases of diarrhea by drinking the juice of the leaf or eating the leaves directly, and the juice is commonly applied directly to the skin for many of the same uses as aloe vera such as burns, warts and insect bites.[5][7] It is furthermore said to bring relief in cases of swellings and water retention.[8]


The famous English herbalist Culpepper says 'Our ordinary Houseleek is good for all inward heats, as well as outward, and in the eyes or other parts of the body: a posset made of the juice is singularly good in all hot agues, for it cooleth and tempereth the blood and spirits and quencheth the thirst; and is also good to stay all defluction or sharp and salt rheums in the eyes, the juice being dropped into them. If the juice be dropped into the ears, it easeth pain.... It cooleth and restraineth all hot inflammations St. Anthony's fire (Erysipelas), scaldings and burnings, the shingles, fretting ulcers, ringworms and the like; and much easeth the pain and the gout.'[4]

2018. ápr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Étteremben még csak dekorként találkoztam vele: imádják, mert az élelmiszerfestéket beszívja és dísznek szép.

Gyógyászatban pedig sokszáz éve hasznosítják, sokszáz nyavalyára.

Néha a levét "belsőleg" is, tehát lenyeletik, pl. vízben oldva.

Vagy pl. "a kövirózsa levelet mézzel összekeverve különböző betegségek gyógyítására használják, de a leghatásosabb a mióma és ciszta eltávolítására".

Konkrétan, ételként (pl. salátaként) még nem hallottam felőle.

Külsőleg, gyógyászatban, kozmetikai iparban nagyon sok mindenre jó, az tuti. Erről ezerféle cikket is találhatsz

(pl.: [link] )

2018. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kösz az infot:)
2018. máj. 6. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!