Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ekcéma kezelésére valami módszer?

Ekcéma kezelésére valami módszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudtok írni olyan vény nélkül is kapható gyógyszert (tea, krém, szappan, akármi), ami nektek nagyon bevált ekcémára? Folyton szenvedek vele, bőrgyógyász által felírt krémek már nem hatnak. Előre is köszönöm!

2018. jún. 22. 02:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Napozás, vagy Bioptron lámpa és körömvirág krém hatásos lehet, de oda kell figyelni az étkezésre is és a tisztálkodó szerekre, minden mentes mosakodó, és gumikesztyű ha vegyszerekkel dolgozol. mosogatsz, takarítasz.
2018. jún. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Lehet megkereshetnéd az okot. Táplálék vagy egyéb allergia. Gyulladás a szervezetében stb.
2018. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Bélflóra helyreállítása (gyógyteák, probiotikum), allergiát okozó ételek kiiktatása.

A külső kenegetés csak tüneti kezelés, de ha már kijött az ekcéma, arra jó a sheavaj és a napozás.

2018. jún. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az étkezés nem változtat semmin, próbáltam elhagyni dolgokat, nem javult, napozást meg orvosi lámpákat próbáltam, egy időben jártam is be ilyenekre, de csak rontott rajta, mert megégette a bőröm (érzékeny a napra is).
2018. jún. 22. 15:35
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy illető írt privátban, ide is leírom a válaszom rá: belső problémáim nincsenek, hónapokon keresztül kivizsgálásra jártam amikor nagyon nem akart múlni, de semmi eredmény, egyszerűen rossz a bőröm.
2018. jún. 22. 15:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Én Bioptron lámpát használok ha előjön, az nem éget, sárga és kék szín 5-5 perc, utána szoktam körömvirág krémmel bekenni.
2018. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocs ha ezt is próbáltad már, de vény nélkül kapható kenőcs a Flucinar. Nekem sokáig jó volt, de mostanában kezd nem használni, nyilván már hozzászokott a bőröm. Én észrevettem, hogy idegi alapon is előjön. Ha elmúlik az aggodalom akkor hamarabb gyógyul. E vitamin is javíthat állapottól függően. Most kezdek szedni halolajat, olvastam, hogy az is jó hatással lehet a gyógyulásra.
2018. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a fülcimpám volt ekcémás. Több mint 10 évvel ezelőtt, az akkori háziorvosom írt fel saját receptje szerint kevert kenőcsöt. Mikor kentem vele, szépen letisztult. De ha kihagytam egy napot, másnap ismét vérzett. Aztán megváltoztattam a táplálkozási szokásaimat, és végre megszabadultam tőle. A táplálkozás terén, csak arra kell figyelni, hogy minden ami gyári, kerülni kell, és mindent alaposan péppé kell rágni!
2018. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én is próbáltam sok mindent, de teljesen nem múlt el. Most gyógyszertárban kevert A-E-vitaminos kenőcsöt használok, ezzel sikerült kordában tartanom.
2018. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kicsit megkésve válaszolok,de hátha még olvasod

Nekem,mikor még húztunk fel medencét,3 éven keresztül is folyamatosan a medence víz mulasztotta el,de komolyan. Semmit nem csináltam vele. A klóros tisztítószeres víztől teljesen eltűnt

2018. júl. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!