Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nekem titán térdprotézisem...

Katabogi kérdése:

Nekem titán térdprotézisem van, és hébe-hóba szokott fájni, ilyenkor mágnesszívet teszek oda. Van biotourus mágnes karikám, ezt is szoktam használni. Tehát a titán és a mágnes kölcsönhatása az estemben nem romboló?

Figyelt kérdés

2019. jan. 22. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A titan nem magnesezheto, nincs kolcsonhatas koztuk. Mint ahogy a magneses ekszereknek, 'sziveknek' sincs semmilyen bizonyitott orvosi hatasa, ugyhogy akar muanyag karkotot is odatehetsz, ha hiszel benne, mukodik.
2019. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mágnes a vas, nikkel kobalt hármas valamelyikét vonzza, szóval a titánt nem. Kérdés, hogy a térdprotézis tisztán titánból vagy valamilyen titánötvözetből készült, amiben a benne van a fent felsorolt valamelyik összetevő. Könnyedén kipróbálhatod: ha a térdeden rajtamarad bármilyen mágnes, akkor van benne olyan összetevő (de én erősen kétlem). Mondjuk még ha van is benne, akkor sem hiszem, hogy problémát okozna (max. felmágneseződne és mindig lenne egy gyenge mágneses tér a térded körül, ami viszont valsz. olyan gyenge, hogy nincs semmilyen élettani hatása ...de mondom, szerintem tuti nincs a protézisben ilyen összetevő.
2019. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nincs benne mágnesezhető összetevő, ma már csak nem mágnesezhető protéziseket ültetnek be, MR-ezhetők is. Tehát a mágnesnek a protézissel nincs semmilyen kölcsönhatása,max ha hiszel ezekben.
2019. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél be egy jó erős placebót.
2019. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!