Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ti hisztek az ilyen àsvànyi...

CsAnita23 kérdése:

Ti hisztek az ilyen àsvànyi karkötők gyógyerejèben?

Figyelt kérdés
Gondolkozok az vàsárlàsàn. Ti mit gondoltok tènyleg van gyògyítóerejük?
2019. febr. 1. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nincs gyógyerejük. De ha valaki nagyon hisz benne, akkor fellép a placebó hatás, és emiatt lesz gyógyereje. Szóval így van. Mivel én nem hiszek benne, nekem nem lenne semmi pozitív hatása. De neked nem fog ártani.
2019. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak placebo.
2019. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
33%
Hiszek. Tegnap is eladtam öt kolumbiai bizsut pár baleknak félmillióért és tudtam venni az árából antibiotikumot. Az ásvány működött!
2019. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy karkötőtől nem fog senki meggyógyulni, de az aki árulja legalább jól keres.
2019. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira segít mint a Budapest TV-s gerincműtét
2019. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából jó lenne ezzel kapcsolatban egy tanulmány, de nem nagyon találtam ilyet, csak olyan felmérés volt, hogy főleg kik hisznek benne. Ha lenne, legalább látnák a hívők, hogy nincs haszna.

Még azt tartom valószínűleg, hogy a kísérlet során lennének olyan betegek, akiknél javulást tapasztalnának (ahogy a kontroll csoportnál is lenne, aki kő nélkül javul), viszont kontrollként más ásványi köveket kellene adni az egyik embernek, mint a másiknak, és akkor kiderülne, hogy ugyanúgy működik mindkettő, vagyis placebó. Tehát tök mindegy, hogy hegyi kristályt vagy borostyánt biggyesztesz magadra, ha hiszel benne, ugyanúgy működik.

2019. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én hiszek.


Egy ismerősöm az anyósa nyakára tett egyet, aki emiatt megfulladt, és azóta az ismerősöm élete sokkal nyugodtabb :)

2019. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nincsen semmilyen hatása, kivéve, ha elhiszed, hogy hat, de akkor akármitől gyógyulnál, saját magadat gyógyítod tulajdonképpen.

A kérdésben az nem szerepel, hogy milyen gyógyerőről beszélsz,mert orvosilag, biológiailag semmi.

2019. márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!