Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Melyik a legjobb vitamin...

Melyik a legjobb vitamin márka, amit érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok fele van, a Jutavitet hasznaltam, most a Biotech C vitaminjat szedem. Valami segitsen melyiket erdemes szedni ami a legjobb

2019. máj. 23. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Gyümölcs, zöldség.
2019. máj. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ugyanaz az anyag van benne.
2019. máj. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne szedj izolált, szintetikus cuccokat. Többet árt mint használ.Én gyógygombát szedek és soha nem vagyok beteg csak fitt.
2019. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ElenVitál, nagyon rendben van.
2019. máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Szerintem jó a Jutavit, a BioCo, de a legjobb a GAL. C-vitaminból viszont gyakorlatilag tökmindegy, milyet szedsz, mert a C-vitamin csak egyféle molekula lehet. (Tablettából szerintem a HERBioticum C-vitamin jön ki jól.)

E-vitaminnál már más a helyzet, mert abból többféle is van és a legtöbb termékben csak alfa-tokoferol van, de a GAL-nak van összetett E-vitaminja.

Megint más a helyzet az ásványi anyagoknál (sokan ezeket is vitaminnak hívják valamiért, de ezek pl. a vas, magnézium, szelén stb.). Itt nagyon nem mindegy, hogy milyen vegyületet használ a készítmény, mert ásványi anyagok lehetnek rossz felszívódású és jó felszívódású vegyületekben is. De ásványi anyagokból mindhárom fent említett márkának többségében jó felszívódású termékei vannak.

Multivitaminból a Jutavit csak teljesen átlagosakat gyárt sajnos, úgyhogy nem javaslom. A BioCo-nak van egy fokkal jobb multija (Multi Immun), amiben csak vitaminok vannak, ez azért fontos, mert multiból az ásványi anyagok nem igazán tudnak amúgy se hasznosulni, akkor minek teszi bele a gyártó - hát nyilván, mert a fogyasztó úgysincs képben arról, hogy mik az ásványi anyagok felszívódásának a kritériumai... Aztán a GAL-nak van jó multija még, amiben van egy-két ásványi anyag is, de azok legalább fel tudnak szívódni.

2019. máj. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%

Ilyen nincs! Mert a művitaminokat a szervezet nem tolerálja, a természetes eredetű vitaminokat viszont tartósító nélkül nem lehet kapszulázni. A túlzott bevitelű tartósítószer oxigénszegénnyé teszi a szervezetet.

A korábban kommentál viszont rosszul tudja, mert a c vitaminnak is van számos molekulája. Ezért a szervezet csak azt a c vitamint tolerálja, amit saját recepje szerint állít elő. A mesterségesen előállított vitaminok nagy része salakanyagként kiürül a szervezetből. A bevett tabletta vagy kapszula csak is az idegrendszeren keresztül fejthet ki hatást, met "tett valamit, bevette a tablettát" ezt nevezik placebonak

2019. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Kérlek segíts, milyen más C-vitamin molekulákról tud a tudomány a C6H8O6-on kívül.
2019. máj. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!