Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak tesi órán...

Mit csináljak tesi órán asztmával és túlsúllyal?

Figyelt kérdés
Asztmás vagyok és túlsúlyos, az orvosok azt mondják gyanús tüneteim vannak és valószínűleg alulműködő pajzsmirigyem van, ami végképp elkeserít, pár nap múlva nézik a véremet. Tesi órán ÁLLANDÓAN futunk, és alig kapok levegőt, állandóan sípolok és zihálok de 1 perc futás után már érzem hogy rossz. Orvoshoz időpont jó pár hét múlva van, addig meg lesz csomó tesi óránk és csak az orvosi igazolást fogadja el a tanár. Mit csináljak?

2022. jan. 10. 23:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Anyád ír igazolást, a tanár meg bekaphatja.
2022. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Az asztmára nincs ventolinod?

Túlsúllyal és asztmával kell a mozgás.

2022. jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Van rá ventolinom, de van hogy úgy befulladok hogy már az se használ.
2022. jan. 10. 23:17
 4/22 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszered van még?
2022. jan. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
76%
Sztem menj az orvoshoz és kérj tőle egy papírt amin igazolod hogy asztmás vagy. Akkor kötelessége felmenteni téged torna alól
2022. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Kell a mozgás, de nem mindegy, hogy milyen és hogy. Gyorsan le tudod adni a kilóidat, ha megdöglesz futás közben, de ez kinek jó?:D


Nálunk anno gimiben volt egy olyan, hogy "könnyített tesi". Általában pont az ilyen duci vagy valamilyen probléma miatt kevésbé mozgó diákok jártak oda és ők normál tesi alól felmentést is kaptak.

Szerintem ez egy jó megoldás, volt aki szépen le is fogyott. Ha csak simán felmentették volna, ott ült volna és maradt volna kövér és asztmás. Szóval mindneképp megéri.


Szóval a helyedben én odaslattyognék a tesitanárhoz és megkérdezném, hogy milyen igazolást fogad el ahhoz, hogy könnyített tesire járhass. Azon kívül, hogy neki kell a holttestedet kicipelnie, ha még gy kört kell futnod:D


Azon kívül anyud írhat igazolást és ha a tesitanár nem fogadja el, akkor anyud bemehet az igazgatóhoz reklamálni, hog ymárpedig elfogadja és kész.


Asztmára meg amúgy érdemes valamilyen sportba kezdeni, deee ennek milyenségét már doki határozza meg. Valószínűleg nem futás:D Egy asztmás ismerősöm az asztmája miatt kezdett el kickboxozni.. egy szakértői szűrésen azt mondták nem asztmás, mert nem fullad be 2 guggolás után.. persze, hogy nem, mert szedte a gyógyszerét és aktívan sportolt. Pl Európa Bajnok kickboxos lett:D

2022. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Montelukast de azt most nem szedem mert az orvos azt mondta, hogy most nem kell de állandóan részeg, fogalmam sincs hallgatnom kéne e rá. Buventol, ventolin.
2022. jan. 10. 23:23
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

"Akkor kötelessége felmenteni téged torna alól"


Ez marhaság. Csak akkor köteles felmenteni a torna alól, ha az orvos olyan papírt ad ki, hogy nem javasolt a testmozgás.

Épeszű tüdőgyógyász nem menne ebbe bele.


Kérdező! A gyógyszer adagodat újra kellene beszélni a dokival. Nem normális dolog, ha a ventolin nem szünteti meg a rohamot.

2022. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
6-os köszi a választ, megkérdezem lehet e könnyített tesi, szülői igazolást már vittem be és elkezdett hisztizni meg beszédet tartani az osztálynak, hogy csak orvosit fogad el. Igazából 20 kilóval kevesebbnek néznek, szerintem le is szakadna az álla, ha megtudná mennyi vagyok, szóval akkor sürgősen kerítek egy orvost, marad az orvosi igazolás, de valószínűleg még addig is egy csomót kell tesiznem, de hátha előbbre adnak időpontot. A sporttal kapcsolatban: Küzdősportokat szeretem, vagy az olyanokat ami eltereli a figyelmem arról, hogy "mozgok" tehát a futás ahol csak futsz előre azt nem csak ez miatt utálom. :D
2022. jan. 10. 23:30
 10/22 anonim ***** válasza:
21%
Tesi tanárnak lehetne annyi esze h a túlsúlyos embereket ne futasson.
2022. jan. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!