Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A cukorbetegeknek milyen...

A cukorbetegeknek milyen étrend javasolt?

Figyelt kérdés
Most néztem egyet a neten,ahol azt írták hogy nőknek 1000 kalóriát kell enni. Rögtön el is kattintottam onnan,mert az nevetségesen kevés kalóriabevitel.

2022. nov. 5. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát,nézd ezt dietetikus tudja pontosan megmondani,laikusok kevésbé,pláne nem az ilyen "csodamagazinok". Én cukorbetegség nélkül is kb 950-1000 kcal-t eszek egy nap,férfiként. Mindenkinek mást ajánlanak.
2022. nov. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
A cukorbetegeknek nem a kalóriát, hanem a szénhidrátot kell kontrollálni, méghozzá olyan mértékben amit az orvosával együtt meghatároznak egyénre szabottan. A cukor pl sok szénhidrát és egyben sok kalória is, de a zsírnak nincs szénhidrát tartalma annak ellenére, hogy az is sok kalória.
2022. nov. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Cukorbetegként dietetikust kell felkeresni, hogy segítsen az etrend összeállításában. Főleg, hogy az egyéni tényezők is fontosak, nem lehet mindenkinek ugyanaz a jó.
2022. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp egy jó, és megbízható dietetikust kérdezz... Én olvastam azt is, hogy

1: 800kcal-t lehet bevinni, meg 5x enni. Máshol meg azt, hogy

2: 1200 kcal, és 160g szénhidrát, illetve akár 6x kell enni. Szóval teljesen egyénfüggő.

3: Már csak azért is, mert nem mindegy, hány éves az illető, férfi vagy nő, súlya, magassága, fizikai aktivitása, egyéb betegségei, ételallergia esetleg, illetve, persze, az életmódja. Hisz nem mindegy, hogy valaki irodai dolgozó ( azon beül is van a lightos, illetve, aki 10-14 órát dolgozik), vagy gyári munkás ( ott is van 8-12 óra), kamionos, vagy eladó. Hisz a legtöbb munkahelyen nem lehet megcsinálni, hogy x időpontban eszik, iszik, stb...

Nekem személy szerint az utolsó verzió jön be leginkább, az ezt valló orvost keresném fel. ( neten találtam rá, igaz, én IR gyanú miatt)

2022. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, mindenképp felkeresek egy dietetikust ha hazamegyek, viszont ha én csak napi 1200 kalóriát fogyasztanék szerintem meg is halnék, ugyanis külföldön dolgozom vendéglátásban, mellette edzek, szóval én szinte egésznap mozgásban vagyok.
2022. nov. 6. 19:46
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Pont ezért szimpi az utolsó verzió, amit írtam, mert figyelembe veszi ezt is. Elvileg. Mondjuk, az energiát másból is be lehet vinni, ha jól tudom, pl húsból, de ebbe nem akarok belekontárkodni. Sok sikert egy normális doki felkereséséhez! Amúgy kint nem tudod megoldani? Talán ott máshogy állnának hozzá.
2022. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jövőhónapban jövök haza, és január végén megyek vissza, szóval azért gondoltam hogy majd itthon keresek egyet, és igazából azért nem kint keresek, mert középszinten beszélem még a nyelvet, 4 hónapja vagyok kint, szóval nem hiszem hogy teljesen megérteném amit mond, különben is olyan gyorsan beszélnek ezek a németek, hadarnak össze vissza.
2022. nov. 6. 20:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt viszont csak privátban keress, mert eszméletlen hosszú a várólista...
2022. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!