Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz az, hogy a terhesség...

Igaz az, hogy a terhesség alapból egy inzulin rezisztens állapot?

Figyelt kérdés
Tehát minden terhes nőnél jelen van az IR?

2023. máj. 27. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen
2023. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Inkább úgy fogalmaznék hogy emeli az izulinrezisztencia szintjét
2023. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem. Többször mérnek vércukrot terhesség alatt. Ha normális,miért lenne bárki IR?
2023. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3 ugyanez a kérdés fogalmazódott meg bennem is.. bár lehet az a cukorbetegség szűrése miatt van önmagában.
2023. máj. 27. 21:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség a kérdés, az embert informálják arról,ha a számos vérvétel és vizelet vizsgálatánál eltérés van. Én nem voltam IR, a vérvételen a cukorterheléses vizsgálatnál is ugyanolyan alacsony volt a vércukrom mint egyébként is.
2023. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De akkor minek csinálják? Tényleg.
2023. máj. 27. 21:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert ha ir vagy akkor diétázni kell.
2023. máj. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7

Ja értem, így értve, hogy hülyeség a kérdés. Mert ha alapból IR lenne mindenkinél ilyenkor, akkor nem kellene rá a külön cukor terhelés.


Nekem is így lenne logikus, de akkor a fenti állítás egyszerűen nem igaz.

2023. máj. 27. 21:37
 9/11 anonim ***** válasza:

A cukorszinted nem ugyan az mint az inzulin szinted.

Ir a két értékből de tevődik össze de sokszor van hogy a cukor érték minimálisan tér el az inzulin viszont nagyon.

Terhesség alatt inzulint nem is néznek mivel rosszabb érték jön ki. Szinte minden terhes nőnek ir je van. Ha már a cukor érjmték nagyon elmozdul akkor kell elkezdeni diétázni.

Nyilván aki az or miatt elötte is diétázotg annak folytatni kell mert hajlamos a szervezet a cukron rontani.

2023. máj. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9 köszi a magyarázatot!
2023. máj. 28. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!