Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Állatkísérlet, állati származé...

Állatkísérlet, állati származékok nélküli termékek? Milyen márkájú termékeket keressek és hol lehet megvásárolni?

Figyelt kérdés
Olyan arckrémet, sampont, hajbalzsamot, szóval mindennapi tisztálkodási szereket keresek, amelyeknél semmiféle állatkísérletet, ill. állati származékot nem használnak fel.
2010. júl. 27. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Kérdésed érdekes. Szerintem nincs olyan termék a forgalomban, amit ne teszteltek volna előbb állatokon.

Ez a te egészségedet is védi.


végzős orvostanhallgató

2010. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Remélem, nincs igazad és léteznek olyan tisztán növényi anyagokból készült termékek, amelyek gyártása miatt egyetlen védtelen állat élete, egészsége sem esett áldozatul. Nézd meg ezt a filmet és valószínűleg Te is így fogod gondolni: [link]
2010. júl. 27. 22:01
 3/8 anonim válasza:
Ezt a filmet nem lehet megnézni, az első kb. 15 percet bírtam, aztán felfordult a gyomrom. Sok ember azt hiszi, hogy mindenek fölött áll, és mindent megtehet büntetlenül.
2010. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én végigbőgtem az egészet. Jó lenne, ha az emberek tisztában lennének azzal, ha szalámit, kolbászt, húst vesznek/esznek, az egy másik érző lény számára milyen kimondhatatlan szenvedéssel jár.
2010. júl. 29. 16:21
 5/8 anonim válasza:
Nyilván nem lehet mindenki vegetáriánus, de azért az állatok leölésének is van humánus módja. Nekem vannak kutyáim, macskáim, nem etethetem őket salátával, sárgarépával, mivel húsevő állatok. Nem adok nekik konzervet, mert az tele van tartósítóval, száraztápot, mert az kikészíti a veséjüket. Tehát mivel etetem őket? Nyilván csirke vagy marhahússal. Akkor én miért ne ehetném meg annak a csirkének a combját, vagy mellét, amelyiknek a macskám megeszi a nyakát, a kutyám meg a lábát és a fejét?
2010. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Tulasi termékek erőszakmentesek, és 100%-ig biológiailag lebomló, környezetbarát alkotórészeket tartalmaznak.
2010. szept. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbálok odafigyelni, hogy olyan termékeket vegyek legalább a személyi higiéniám kielégítésére, amiket nem teszteltek állatokon. Elvileg ezek a cégek más, állatokon tesztelő cégektől veszik meg az eredményeiket, de így is jópár kisállat menekül meg a gyötrelemtől. A Nivea termékcsaládot használom előszeretettel (tusfürdő, dezodor, sampon, balzsam, arckrémek, testápoló, arctisztítók), mivel a Beiersdorf nem tesztel állatokon. Sminket a legtöbbet az Avonból szerzem be, ők sem tesztelnek, illetve tervezem pár smink beszerzését a www.netbodyshop.hu oldalról, de a www.lush.hu oldalon is vannak jó dolgok. A Dm saját termékek (Balea, S-He stb.) sem teszteltek állatokon, szóval szerencsére még válogatni is tudunk. A háztartási tisztítószereket a DM-eseket akarom kipróbálni, nemrég tudtam meg csak, hogy ők nem tesztelők. És itt van két lista:

[link]

Ez a PETA hivatalos listája.

[link]

Ez pedig egy része csak.

Remélem tudtam segíteni.

21/L

2010. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. szept. 29. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!