Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi az az oxigénes víz? Nem...

Mi az az oxigénes víz? Nem H2O? Abban eleve van oxigén.

Figyelt kérdés
Vagy hogy képes a H2O még több oxigént megkötni és mi lesz belőle? Vagy hogy is van ez?
2010. aug. 16. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ez az egész egy átverés,csak oxigénnal kezelt,hasonló mint a babavíz(ami sima desztillált víz.Külföldön több orzágban van már fogyókúrás víz is,amire rá van írva,hogy 0% zsírt tartalmaz.Átverés!!!!kÉMIA
2010. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Valóban ez szemfényvesztés, nem ér gyakorlatilag semmit. :)
2010. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
2010. aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

megkötni nem képes, csak oldani, ugyanúgy, ahogy a CO2-t is oldja...és nem átverés, egy magasabb oldott oxigén tartalmú ivóvíz tényleg jobb (ugyanúgy, ahogy egy természetes vízben is jobb, ha magasabb az oldott oxigéntartalom, de ugye ennek is van optimuma, ha túl magas, az sem jó ...


a lényeg, hogy nem átverés csak kicsit nagyon nagy feneket kerítenek neki, közel sincs annyi jótékony hatása, mint amit tulajdonítanak neki

2010. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

A sima víz az H2O, de az szinte ingyen van és nem is issza szinte senki. A különleges vízben olyan a zokszigén, hogy sok pénzért is megveszik azok, akik vagy nem tanultak soha kémiát vagy elfelejtették.

Evezzünk messzebb a tudománytól:

A csökkentett deutériumtartalmú víz az nem kamu, a pí-vízből is volt jó, és egyébként lehet ingyen is csinálni programozott vizet, tetszőleges, pozitív hatással. (de ebben sincs haszon, fújj...)

2010. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De szerintem te egy kicsit félreértelmezted a dolgokat.

Az előző válaszom arra vonatkozott, hogy van forgalomban oxigénnel dúsított víz, ami állítólag milyen hűde egészséges. Na ez nem igaz. Viszont ahogy újra elolvastam a kérdésed azt hiszem te nem erre gondoltál. A víz bár poláris, az oxigén pedig apoláris mégis képes kb. 4-5mg/dm3 oxigént feloldani. Valóban tartalmaz a víz molekulája oxigén atomot is, de az oxigénes víz esetében nem egy új vegyület jön létre, megmaradnak a H2O molekulák csak lesznek köztük O2-k is, kvázi oldatot kapsz. :)

2010. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Az oxigén jó esetben O2, kicsit rosszabb esetben O3 formában van jelen. A H2O + O2 esetén a vízben lesz oxigénmolekula is, ami gáz, tehát "buborékolni fog".

Hogy miért jó a tiszta oxigén? Gyorsítja a belső égést, hosszú távon nagyon káros az egészségre.

2010. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az oxigént az ember még idáig a tüdejével veszi fel nem a gyomrával!Ilyen pofátlanságot hogy lehet megengedni hogy becsaphassák az embereket mert ezt egyértelműen ki lehet mondani hogy ez becsapás.
2010. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszát! Igazából én tanultam kémiát (bár sosem volt erősségem :( ) és ezért volt nehéz "befognom", hogy mitől lesz jó, ha oxigénezik a vizet :-S

A szomszédom veszi minden héten, napi 1,5 litert megiszik és vagyonokat költ rá.

Bár szerintem ha azt mondanám neki, hogy olvastam, hogy a hidrogén mennyire egészséges és én tudok neki 300 Ft/l-ért hozni folyékony (ráadásul) dihidrogén-oxidot akciósan,azt is megvenné :-D

2010. aug. 16. 21:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj neki, hogy tudsz neki dihidrogén-oxidot! :P Hogy az nélkülözhetetlen az élethez! Komolyan, aki ilyen hülye... :D Meg is érdemli. Amúgy az oxigénes víz olyan, mint a szén-dioxidos, csak CO2 helyett O2 van benne! :D
2010. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!