Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szoktatok - és ha igen milyen...

Szoktatok - és ha igen milyen gyakran - bionövényeket vásárolni a piacon, zöldségesnél, stb? agy nincs?

Figyelt kérdés
Ha nem miért nem? Drága szerintetek, vagy mert nagyobb a valószínűsége, hogy kártevővel találkozhattok benne, vagy egyszerűen nem izgat? Szerintetek van igény a biotermesztésű árukra vagy nincs?
2010. nov. 17. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a biobarlangtól szoktunk rendelni, közös összefogással (5 ember, két pár és egy fater) és így, nagy tételben rendelve olcsóbb a bio zöldség, darabolva, mélyhűtve, mint a tecskós.
2010. nov. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Agy nincs, de vesét egyszer vettem.
2010. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jó azt ott elirtam! nyílván nem akarok agyat venni :D :P
2010. nov. 18. 07:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a babámnak próbálok kizárólag bio alapanyagokból főzni. Most 9 hónapos. Ha néha úgy alakul persze adom neki a nem biot is. De szívem szerint magunknak is biot főznék az viszont kicsit drága. De azért nagyon megnézem miket vásárolok, szóval odafigyelek az ételeinkre.

Kb. hetente 1x-2x megyek bioboltba.

Szerintem lenne rá igény, csak az emberek annyira még nem tájékozottak, illetve egy-egy betegséget nem a táplálkozásnak tudnak be. Meg igen, a pénzkérdés nagy úr..

2010. nov. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vásárolunk biót mert minden zöldséget ami megtermelhető megtermelünk a kertben.Ha betartja a termelő az előirt élelmezésegészségügyi előirást akkor annyira kicsi benn a vegyszermaradék hogy annál légtérből is többet fölszed.

Nagyon tiszteletre méltó törekvés ha valaki igyekszik bioterméket vásárolni,de nincs semmi garancia hogy abban amit vásárolsz nincs káros anyag,csak lehet hogy arra ami található benne nem terjed ki a vizsgálat.

Inkább ha ilyen igénye van valakinek az vásároljon ismerős őstermelőtől(nem Őstermelőivel áruló kereskedőtől!!)

2010. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lehet mindent a piacon veszek.
2010. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 feca101 válasza:

Igen, a piacon könnyű bioterméket vásárolni - de ez főleg vidéken igaz. A nagyobb városokban szerintem nehezebb, mert nehezebb nyomon követni az áru származását, itt már másodkézből vásárolsz - sokszor import árut amit aztán végképp nem lehet lekövetni. Vidéken sok esetben közvetlenül a termelőtől vásárolhatsz, akit esetleg még ismersz is, vagy az ismerősöd ismeri - ezzel is csökken az esélye annak, hogy átverjen illetve hogy erre legyen késztetése. Hosszútávon sokkal többen vásárolnak tőle, ha megbízható. Ha átver valakit annak híre megy, és egy kisvárosban ez gyorsan megy - Nagy városokban az a tapasztalatom, hogy a kutyát sem érdekli, a nagyfokú közöny miatt. Nekem szerencsém van, vidéken lakom :)


"Szerintetek van igény a biotermesztésű árukra vagy nincs?"


Van igényetek arra hogy egészségesek legyetek vagy nincs?

Akarsz vegyszert enni, vagy nem? - számomra ez egyértelműen az hogy: Van! és Nem!

Hogy ez egyre nehezebb? - Hát ez így van, egyre nehezebb beszerezni a biotermékeket, a nagyvárosokban egyre drágábbak....stb.stb..... Vidékre kell költözni! :))

A viccet félretéve, szerintem törekedni kell a biotermesztésű áruk keresésére, mert minél nagyobb igény van rá annál több ilyen lesz.

Többen azt fogják mondani: persze a biotermék attól különbözik a nem bioterméktől, hogy a biokertész éjszaka permetez........ - lehet hogy így van, de ezeknek a termékeknek az ellenőrzése is sokkal szigorúbb, az ellenőrzések minősége is fejlődik, és az emberekben az ellenőrzésre való igény is nő. Tehát ha van igény, lesz termék is.


A környezetemben élő emberek többségének szintén ez a véleménye. Van akinek nem, őt sem ítélem el emiatt - én így csinálom - ennyi.

2011. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!