Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A víztisztító mit tisztít ki...

A víztisztító mit tisztít ki a vízből? Érdemes használni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a vezetékes vízben (de az ásványvízben is) sok pl a fluorid, ami rákkeltő, stb. A csapra szerelhető víztisztítók milyen anyagokat "fognak meg"? Megéri beszerelni egyet? Ha igen, milyen fajtát?
2011. febr. 25. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
A vízből akkor kellene tisztítani ki bármit ha az káros.Magyarországon az ívóvíz világviszonylatban is jó akkor mit kellene tisztítani? Azt a sót ami szükséges az iváshoz? A fluorid kell a fogzománchoz. A nitrát az ami káros az meg a legtöbb vízben nincs számottevő. A vízkezelők 90%-a felesleges és káros is lecsökkenti a víz szükséges sótartalmát és azt ezrekért kell visszapótolni.
2011. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Kedves előző! Nagyon keveset tudsz a víz minőségéről, sajnos nagyon sok ember így van ezzel.

Nálunk épp most volt aktuális a téma, hiszen kb. 1 hónapja szereltettem be a konyhai vizcsap mellé egy víztisztító berendezést, ami nemcsak tisztítja a vizünket, de a már tiszta vizet lúgosítja is.

A szerelést megelőzően bevizsgáltattuk a vizet, megdöbbenésünkre a nehézfémektől elkezdve a gyógyszermaradványokig minden lehetséges szennyeződés meg volt benne.

Az, hogy egy laikus számára ránézésre egy pohár víz tisztának tűnik, az érthető, mert igazából a látható méretű szennyeződésekre a vízszolgáltató is megszűri az ivóvizet. A baj a mikron-nyi méretű dolgokkal van, amik ezerszámra fordulnak elő a vízben. És igen, megéri, mi 80000 Ft-ért szereltettük be, és most sokkal nyugodtabb vagyok, hogy tiszta vizet ihat a család.

2011. márc. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

És még egy dolog, tudtommal a fluorid annak ellenére hogy benne van a fogkrémekben, és benne van az ivóvízben, az akkor is egy veszélyes idegméreg.

A másik, hogy az élelmiszereken keresztül is nagyon sok káros anyagot "etetnek" meg velünk, a víz tisztításával csökkenthetjük a mennyiséget olyan vegyületekből, amik nem tesznek jót nekünk.

Aki ezeket a dolgokat könnyelműen veszi, és elhisz minden közleményt ami elhangzik a médiákból, az hagyja magát átverni. Az iszap-katasztrófa kapcsán is azt hallani, hogy nem történt számottevő károsodás az élővilágban.... Te ezt elhiszed? Pedig ezt állítják. Meg azt, hogy jók az élelmiszerek minőségileg! Röhej! 1990-ben megvizsgálták a termények vitamin-tartalmát, és arra a megdöbbentő tényre jutottak, hogy 1960-hoz képest szinte az összes zöldség, és gyümölcs elvesztette vitamin-tartalmának 90 %-át. Ez azért már sok. Az élelmiszer-ipar, és a mezőgazdaság valamit nagyon nem jól csinált. És persze mi isszuk a levét!

2011. márc. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bányai Károly ***** válasza:
100%
A magyarországi vezetékes vizek nagyon sok esetben a határérték többszörösét tartalmazzák pl. arzénből vasból. Ha olyan jó lenne a vízminőség, akkor egy hónap után nem egy ujjnyi vastag rozsdás nyálka állna a víztisztítóm előszűrőjében.
2011. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és Ti milyen márkájú/típusú víztisztítókat használtok? Megosztanátok ezt is?
2011. márc. 4. 12:43
 6/8 anonim ***** válasza:
nagyon szivesen, jelenleg külföldön vagyok, ha hazamentem küldöm az infót.
2011. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! : )
2011. márc. 9. 12:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, én Dabason élek és a telken fúrt kút van. Nekünk nincs vezetékes vizünk, hivatalosan nem kútvíz tisztitására találták ki, de előtte mi a közeli játszótéri kútról hordtuk a vizet, mert olyan vasas és büdi volt a kútvíz. Persze bevizsgálták és a víztisztító beszerelése után kristálytiszta és sokkal finomabb ízű vizet iszik a család:) Amúgy a Clearblue típusú tisztítót vettem.

[link]

Lehet van olcsóbban is, de akkor ez tűnt a legjobbnak. Nem bántam meg.

2011. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!