Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi az és mire jó a kolosztrum?

Mi az és mire jó a kolosztrum?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Előtej. Amikor megszületik a baba vagy a kisboci, pár (2-5) nap kell, amíg az anyának beindul a teje. Addig az újszülött a gyomrában lévő magzatvízzel és az anya melléből jövő - sokszor már a terhesség alatt megjelenő - pár cseppnyi kolosztrummal "dekkolja ki" ezt az időt. Ez nagyon pici mennyiség, de nagyon koncentrált mindenféle jóban (vitamin, ásvány, fehérje, cukor).

Még nem próbáltam, de láttam, hogy lehet kapni Kolosztrum néven táplálékkiegészítőt. Gondolom, tehén-kolosztrumból készül.

2011. ápr. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
97%

Kolosztrum = Föcstej


Minden emlősnek van kolosztruma amivel az utód míg ki nem alakul természetes immunitása, egy bizonyos fokú védelemre tesz szert.

A föcstej az ellést (fialást ... szülest) követő első időszakban termelődik.

Immunglobulinokat (IgG elsősorban, IgA, IgM ezek E. coli baktérium ellen), sok zsírt, aránylag kevés kazeint tartalmaz.

A születést ellést követően minél hamarabb és minél többet kell felvennie az utódnak a bélhámsejt-záródás előtt. Ezek az anyagok gyorsan felszívódnak és a véráramba jutva fejtik ki hatásukat.

2011. ápr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyami XDXDXD
2011. ápr. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Manapság már megjelent étrendkiegészítőként több formában is (folyadék, kapszula, gyöngyök) - immunrendszer erősítő hatása miatt.
2011. ápr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen egy torokfertőtlenítő cukorkát vettem amiben ez van és hát egy kicsit idegenkedtem tőle..

Köszönöm a válaszokat!:)

2011. ápr. 29. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!