Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ajánlanátok hajszínezőt, ami...

Ajánlanátok hajszínezőt, ami nem káros? Családtervezés közben is használhatom?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ami nem káros, mindegyikben vannak vegyszerek. Ha turira akarsz menni akkor használj hagymát meg ilyeneket, dehét azt meg ki bírja ki? :/
2011. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Semmi baja nem lesz a gyerekednek, főleg ha színezőt használsz, de ha ilyen hülye vagy hagyd lenőni!!!
2011. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előző, szerintem meg te vagy a hülye! De nagyon.


Kérdezőnek: Nekem fekete a hajam, és vannak már ősz hajszálaim. Nagyon régen használtam már a hagyományos hajfestékeket, és el is vékonyította a hajamat. Rengeteg mérgező anyag van bennük, csak ezt nem kötik az orrunkra. De ha elolvasod az összetevőket, te is láthatod, hogy mik azok. Most már nem ezeket használom, hanem Henna-port vettem a bio-boltban. Ez egy gyógynövény, az arab nők is ezt használják hajfestésre. Az igaz hogy babrásabb mint a kényelmes kész krémeket használni, mert amikor festem a hajam minden fekete körülöttem, de megéri, mert azóta hogy ezt használom, fénylik a hajam, látszik hogy egészséges, és még az ősz töveket is befogja. 1200 Ft-ba került, de kétszerre is elég. És nincsenek benne káros anyagok. Vizzel kell összekeverni, és minél tovább kell rajta hagyni a hajon. Szerintem van más színben is, kérdezz rá.

2011. máj. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én fodrászom nem javasolja a hennát egyáltalán, mert ha egyszer megunod....nincs az az isten ami leszedi, főleg a feketét.(még az hidrogén por se szedi le)

Amúgy ha előtte már festve volt főleg nem javasolt, mert összegerjedhetnek a régi festékkel nem túl szép módon.

2011. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A terhesség alatti hajfestéssel kapcsolatban (és ugyanez érvényes például a műkörömre is) nem az a gond, hogy a felvitt festékanyag esetleg felszívódna, és így okozna károsodást, hanem az, hogy a festés időtartama alatt az oldószer gőzeit-gázait szívja be a kismama. Ezért, ha jól szellőző helyen történik a művelet, akkor különösebb baj nem származhat belőle.

Dr. Ács Nándor

2011. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Ács Nándor.

Vajmi kevés tájékozottságra vall hogy ezt írja: nem az a baj hogy a bőrön keresztül felszívódhat valamilyen anyag.....

De igen, pont ez a baj. A bőrünk nem egy zárt burok, nem egy szilárd anyag, hanem porózus, mikroszkopikus méretű résekkel. A fejbőrön keresztül felszívódó káros anyagok hajhullást, rosszabb esetben teljes kopaszságot okozhatnak, ez attól függ, hogy ki milyen egészségi állapotnak örvend, mennyire terheli a szervezetét más nem kívánatos anyagokkal, hogy táplálkozik, milyen a lelki élete.

Én szégyellném kitenni ilyen nem tudás mellett a nevem mellé a dr titulust.

2011. máj. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy másik válaszolónak: A te fodrászod nem mond igazat. Bár még nem találkoztam olyan nővel, aki ha elkezdte a Hennát, abba akarta volna hagyni, hiszen teljesen rendbe hozta a hajuk szerkezetét, és szép csillogó lett tőle a hajuk. Miért akarnának visszatérni a roncsoló fajta hajfestékhez? Szerintem az egészség fontosabb, mint hogy éppen milyen színű haj a divat.
2011. máj. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Olyan hajszínező, ami nem káros, csak a Henna, illetve az indigó por van. Sajnos a már különböző színű Henna sem természetes. A Henna egy növény (gyógynövény), ennek a színe zöld, illata kellemes, de "csak" a sötét hajnak adja vissza a szép színét, az ősz hajszálakat befedi, nem kopik le úgy, mint a hajfestékek, színezők. Az én hajam sötét barna, vannak már ősz hajszálaim bőven, hennázás után az ősz hajszálak bronzosnak tűnnek, de még tetszik is. Szép fényes tőle a haj, és gyorsabban is nő. A hajhullást is csökkenti, idővel meg is szünteti.

Ha valakinek nem tetszik a bronzos szín, lehet a Hennát Indigó porral keverni, akkor sötétbarna, a fekete hajúaknak pedig fekete és szintén szép csillogó lesz a hajuk. De ki lehet a Hennát keverni diólevél, -kopács, fekete tea, fekete kávé stb. főzetével, az is sötétíti a vörös-bronzos szint.

Érdemes utána nézni a neten, sok oldal van a Hennával, indigóval kapcsolatban.


A hajfestékek, színezők pedig károsak az egészségre, a felszívódás miatt is és a belélegzés miatt is.


Még annyit, hogy a hennás hajfestés előtt ki kell várni, hogy méregtelenődjön a haj a vegyszeres hajfestés után.

2011. máj. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
paradicsomlé...
2011. máj. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Paradicsomlé? Erről még nem hallottam, hogyan kell használni?

Üdv.

2011. máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!