Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Biokenyeret szeretnénk sütni....

Biokenyeret szeretnénk sütni. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Biolisztből szeretnénk biokenyeret sütni. A bioliszt bioföldön termelt gabonából lenne őrölve hagyományos módszerekkel. A búza kicsépléséhez szükségünk lenne egy kis kézi cséplőgépre. Tudna valaki műszaki leírást és tervrajzot adni a képen látható, vagy ehhez hasonló kézi cséplőgéphez? A gépet házilag szeretnénk elkészíteni, lehetnek benne mai technikai elemek (alkatrészek) is, ill. teljesen mindegy, hogy milyen lenne, a lényeg az, hogy működjön és könnyen beszerezhető anyagokból, alkatrészekből meg tudjuk csinálni.


[link]


2011. júl. 7. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
kerestem sokat, de nem találtam sajnálom. pedig érdekes gondolat. sok sikert hozzá.
2011. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz hogy megpróbáltad. Méltányolom.
2011. júl. 9. 20:25
 3/7 Szabó Simon ***** válasza:
2011. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szabó Simon ***** válasza:
2011. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösz a recepteket. Ezekre is szükségünk lesz majd. Ment a zöld kezecske. Csak sajnos egyelőre el vagyunk akadva a cséplőgépnél. Ezt kellene megoldanunk valahogy.
2011. júl. 15. 16:58
 6/7 nikaa11 ***** válasza:

Szia! ez a saját receptem,nagyon jóóó! ha nem akarsz sok kicsit egyben is összegyurhatod és lesz 1 db kenyér. irj ha kipróbáltad kivi vagyok


Buci 36db lesz belőle

8 dk Tök mag

8 dk Lenmag

10 dk Napraforgó

10 dk Szezám (megpiritjuk,összetörjük)

1 kg Fehér liszt

80 dk Teljesörlésü liszt

20 dk Rétes liszt

2 kanál Só

2 dl Olaj

1 merö kanál Cukor

10 dk Élesztö

1 liter+ 1 dl Viz kb.


Mindent össze keverünk az élesztövel bedagasszuk jól megkél.

Bucikat formázunk,olajozott sütöbe rakjuk,ismét megkél. 180fokon sütjük

közben vizzel megkenjük és kész.

2011. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a receptet. Egy barátom foglalkozik biokenyér sütéssel. Máris küldöm neki a receptet. Ha majd lesz valami új hírem, értesítelek.
2011. okt. 7. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!