Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hagyjam abba ezt a kúrát?

Hagyjam abba ezt a kúrát?

Figyelt kérdés
Mikor vége lett a vizsgaidőszaknak elhatároztam, hogy a nyáron valamikor méregteleníteni fogok és hát most jött el az ideje. Négy nappal ezelőtt kezdtem, úgy, hogy először elhagytam a húst, aztán másnap a kenyeret és az összes többi tésztát és csak zöldséget, és gyümölcsöt eszek. Nem nagy méregtelenítés, ha jól tudom sok vegetáriánus hasonló módon étkezik és nem csak pár napig. Mindegy. Végül is három napig nagyon jó volt, ma reggel viszont rettenetesen fáradt voltam mikor felkeltem, úgy éreztem, hogy egész nap tudnék aludni, pedig nem szokott gondom lenni a reggeli keléssel. Kimentem a fürdőszobába és menet közben éreztem, hogy nagyon érzékeny a bokám, a térdem, a forgóm és minden testrészem a mozgásra, mint amikor lázas az ember és a nyakamon a nyirokcsomók is nagyobbak és érzékenyebbek. A vizeletem pedig erősen narancssárgás, majdnem barna volt. Megmértem a vércukromat, a vérnyomásomat, a lázamat, de mindegyik rendben volt. A kiszáradást azt kizárnám, mert szándékosan erőltetem a napi 3-4 liter folyadékot, amiből 2 liter víz, a többi mindenféle tea. Nem akartam belekezdeni, túlságosan komoly méregtelenítésbe, fogyni meg egyáltalán nem akarok, csak kicsit frissíteni akartam a szervezetemet a sok kímélő zöldséggel és gyümölccsel. 183 centi vagyok 67 kiló 22 éves és férfi. Valamit rosszul csináltam, hagyjam abba az egészet? Vagy teljesen mástól van bajom?
2011. júl. 11. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy fáradt voltál, hiszen egy rakás vitamint és ásványi anyagot stb, nem kap meg a szervezeted.

Akkor frissíted a szervezetedet egészségesen, ha visszaállsz a normál táplálkozásra, de több fehérjét fogyasztasz. Mindent egyél, de mértékkel. Sportolj valamit.

2011. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a gyümölcsökben nincs annyi vitamin, ami elegendő lenne? Utólag vissza gondolva egyedül a fehérje az amit nem pótoltam semmivel. Egyébként a testmozgással nincs gond, mert négy éve jógázok.
2011. júl. 11. 12:56
 3/11 anonim ***** válasza:
A fehérje a test építőkövei. Nagyon fontos. A gyümölcsökben nincs meg minden, ami a szervezetednek szükséges.Sovány húsok, halak nélkülözhetetlen egy ember étrendjében.
2011. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor a vegetáriánusok folyamatosan azt érzik, amit most én?
2011. júl. 11. 13:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, ha okosan csinálják. A vega táplálkozás valamennyi hozzáértést igényel. Tudják, mivel lehet a húst /és az állati fehérjét/helyettesíteni.
2011. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo,

amit ereztel az minden valamire valo tisztito kura termeszetes velejaroja.

Amikor megvonod a szervezetedtol a nehez eteleket (lisztes/elesztos kajak), akkor az fellelegzik es felszabadulva a teher alol, amit az emesztes jelent neki, nekiall a meregtelenitesnek. Ilyenkor hirtelen szabadulnak fel a sejtekben melyen elraktarozott mergek, amik leterhelik a szervezetet. Ilyenkor nem szabad abba hagyni a kurat! A fardtsagbol, levertsegbol tudod, h hasznal.


En nagyon sokfele tisztitokurat csinaltam es mindegyik alkalommal voltak negativ tunetek, de tudtam, h ez csak azt jelenti, h elindultam a tisztulas utjan.

Mindig ugy idozitettem az ilyen kurakat, h ne legyen komolyabb munkahelyi/szemelyes esemeny kozeleben, mert ilyenkor jobb kicsit lazara venni a figurat. A jogat ne hagyd abba, az csak rasegit a kurara, de peldaul ne jarj ki haverokkal, ne vallalj extra melot, ne utazz stb. Vonulj felre, meditalj, a gondolataid is jarjanak a tisztulas utjan :)


Ha eszel gyumolcsot/ zoldseget nem kell aggodnod, h vitaminhianyod lesz. A feherje persze h fontos, de hidd el kibirja a test. En csinaltam mar 16napos folyadek kurat, amikor semmi szilard (se feherje) nem vittem be es nem volt maradando karosodasom belole.


Amit tudok javasolni, ha megengeded, reggel ehgyomorra igyal egy citrom facsart levet vizzel. Ez irto jo a majnak, ami ugye ilyenkor tobbszorosen meg van dolgoztatva. Ha tudsz igyal klorofilt, vagy egyeb zoldszinu facsart levet (buzafu?). Menj legalabb egy oraval elobb aludni mint szoktal, hogy hatekonyabb legyen a tisztitas.


Csak igy tovabb, es ezt evente 2x megismetelheted.

2011. júl. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jaj de jó! Azt hittem, hogy többet ártottam most, mint ha össze ettem volna mindenfélét. Már abba hagytam, mert megijedtem, és még aznap amikor a kérdést kiírtam, ettem fűszerezett csirkemell filét és krumplipürét, azóta pedig egy csomó kenyeret, meg minden. Nem akarom most azonnal elkezdeni újból, mert lehet az kicsit megzavarna, de ősszel megint megpróbálok egy négy öt nap hasonló kúrát. A jóga gyakorlatilag beépült a napi rutinomba, ezért nem fogom szerintem abba hagyni egy jó darabig. Nagyon köszönöm a választ!
2011. júl. 13. 10:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak.

A méregtelenítő kúrák mindig járnak kellemetlenséggel, pont úgy, ahogy leírtad.

Nekem is jelentkeznek minden tisztító kúránál, ezért mindig olyankor csinálom, ha tudok pihenni és átvészelni az álmos, sőt betegnek tűnő időszakot. Azért éri meg mégis csinálni, mert a kúra végeztével mindig jobb a közérzetem, és SOHA nem vagyok beteg.

2011. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igaza van a 02:20asnak. De ezekkel a kúrákkal nem értek egyet. Hosszútávú hatást nem lehet semmilyen drasztikusnak mondható kúrával elérni. Ha azt szeretnéd , hogy tényleg fitt legyél , ne kerüljön sok méreganyag a szervezetedbe és egészséges legyél , akkor nem kúrára van szükséged.Ugyanúgy mint amikor valaki azt hiszi , hogy lapos és kockás hasat tud csinálni nyárra 1-2 hónap alatt , mivel az izmok két dolgot tudnak csinálni , vagy sorvadnak , vagy épülnek. Ugyanez van itt is , hiába eszel 1 hétig gyümölcsöt , vagy 1 hónapig , ha utána annyira kivagy éhezve , hogy beülsz a mekibe és benyomsz egy sajtburgert kólával. A helyes étkezés is egy életstílussá kell , hogy váljon. Pl: nincs több fehér lisztből készült élelmiszer , van viszont teljes kiőrlésű.Fehér rizs nincs , barna rizs van. Növényi fehérjékből : borsó , bab , csicseriborsó, lencse. Hús: csirke , pulyka de inkább HALAK. És nincs több cukor , csak természetes édesítőszer pl Steiva vagy Xilit és még sorolhatnám. Meg , ha megnézed pl a szeletelt kenyérnek vagy bármi másnak az összetevőit akkor tuti , hogy vannak benne térfogatnövelő szerek , a legtöbben van guar gumi és stb. Na az ilyen kajákat is ki kell hagyni amiben mindenféle adalékanyagok vannak. És akkor tényleg minden nap friss leszel , persze mozgás mellett. Ezeket tapasztalatból írom.
2011. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik, amit a 13:21-es válaszadó írt. Nem kampányszerűen kell foglalkozni az egészséggel, és aki törődik magával az nem csak egy hétig törekszik az egészségre, hanem minden nap. Én sem élem az átlag minden este hányásig részegedő egyetemisták életét, hanem törekszem tudatosan táplálkozni. De megoldható az, hogy mindig mindenből a méreganyag mentes dolgokat vedd meg, mindig friss és ha lehet biozöldséget és gyümölcsöt fogyassz, és minden egyéb táplálkozáshoz szükséges dolgot bioboltban vásárolj meg? Én is tapasztalatból mondom, hogy sajnos ez hosszú táv nem működik. Részben azért, mert a gatyám is rá megy, ha minden nap természetes egészséges ételeket szeretnék enni, mert rettenetesen drágák, a másik pedig az, hogy a szabadságom bánja, ha folyton azt figyelem, miben mi van. Ez egy idő után az ember rögeszméjévé tud válni. Persze nem arról van szó, hogy akkor a McDonaldsban kell enni, sőt ugyan olyan drága és még egészségtelen is, de ha valaki átlagosan táplálkozik, vagyis, mindig csak akkor eszik, amikor éhes és vacsorára nem egy egész rúd kolbászt tol le csak egy kis darabot, az szerintem nem baj. És ebben az esetben azért egy-két hét méregtelenítés tényleg nem árt.
2011. júl. 14. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!