Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Cickafak-ot mikor lehet...

Cickafak-ot mikor lehet szedni teának?

Figyelt kérdés

Remélem jó helyre írom :)

Valamilyen teának valót szeretnék szedni még így nyár végén -ősszel, de még nem nagyon vagyok jártas ebben a témában.


2011. aug. 5. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindegy mikor szeded le szárításra, én még télen a hóban is szoktam találni egy-egy kóbor növényt. :) De nyár végén érdemes, vagy ősz elején, amikor még sok van belőle. Virágját erős napsütésben szedjük, mert ilyenkor a legtöbb benne az illóolaj, amely a gyógyhatást biztosítja.


A teát egyhuzamban csak 2-3 hónapig igyunk, aztán tartsunk szünetet. Ne essünk túlzásokba, napi egy-két csésze tea fölötti mennyiséget ezekből a füvekből is csak akkor igyunk, ha egy hozzáértő szakember javasolja kúraszerű alkalmazásra.

2011. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bármikor, amikor találsz - ilyenkor is.

Huzamosabban tisztán nem ajánlatos inni, de teakeverékbe dobhatsz kicsit belőle más teafüvek mellé, érdekes akcentust kap tőle a főzet.

2011. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Akcentust? :) Az kiejtést jelent nem? Vagy én tudom rosszul a szó jelentését?


Nem kötekedésből írom, csak kiváncsigából, nehogy rossz néven vedd. :)

2011. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Nem valami "bukét" akar jelenteni az akcentus? Én sem tudom ám :))



Tudtok még valamit, amit szedhetek ilyenkor? Valami finom teakeveréket?

2011. aug. 5. 19:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehetséges, nem tudom mire gondolt a Válaszoló. :) De én mindig sok új dolgot tanulok itt.


Szerintem csalánt érdemes még szedni.


Élénkítő hatású, sok vitamint és ásványi anyagot (pl vas) tartalmaz. Vértisztító, eltávolítja a szervezetből a mérgeket és fokozza a vese működését. Enyhíti az allergiás tüneteket, az ekcémát, eltünteti a pattanásokat. Vízhajtóként enyhíti a premenstruációs tüneteket is.

Alkalmazható köszvény, ízületi gyulladás és reumatikus megbetegedések kezelésére (persze nem teaként).


Még mondanám a kamillát, de azt szerintem már nem találsz sehol. :(


Illetve még a diónak a levele jutott eszembe.


A diófalevél-tea cserzőanyagokban nagyon gazdag, kiváló szer a gyomor- és a bélhurut, illetve a hasmenés ellen. A diótea fertőtleníti a gyomrot és a beleket, összehúzza a gyulladásban lévő nyálkahártyát, megszünteti a szivárgó vérzéseket, elöli a kórokozó baktériumokat. A főzetével mosott barna haj csillogóvá válik, sötétebb árnyalatot kap.

2011. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Régen anyukám szokott főzni csalán teát, de úgy magába nem valami finom volt. Viszont a haemoglobinom kicsit alacsony (annyira nem, csak vért nem adhatok) így jó lehet az is.

Szerinted leverhetem más teával is? Ha igen, akkor mivel?

2011. aug. 5. 19:52
 7/12 A kérdező kommentje:

Van egy pici diófánk a kertben, de még nincs termése, mert csak idén lett ültetve. Azzal mit lehet csinálni?

Van citromfüvünk és mentánk, de az már virágzik.


Még csak 19 éves vagyok, azért nem tudok olyan sok mindent ezekről :)

2011. aug. 5. 19:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a csalánt szoktam cickafarkfűvel. Ártani nem ártasz vele. Keverd a kettőt nyugodtan, csak időként tarts szünetet. Nem is muszáj minden nap innod, én is csak hetente kb 3 alkalommal szoktam. De ezeket általában langyosan/melegen szokták inni, mindenféle ízesítés nélkül.


A pici diófát még ne bánts szerintem. :) 1-2 év múlva ha nagyobb lesz akkor a leveleiből lopkodhatsz le róla és a hajadat öblítheted vele vagy teaként ihatsz belőle.

2011. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

:D Azt írtad, hogy cickaFAK :) :)

Mit mondana erre a jó öreg Freud... :)

2011. aug. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jaaj, igen véletlen volt :)
2011. aug. 5. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!