Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Üdv! Milyen gyógyteák jók...

Üdv! Milyen gyógyteák jók refluxra (gyomorsavtúltengésre, gyomorra, belekre)? és húgyuti dolgokra?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Húgyuti zavarokra én vesetisztító teát iszok, a refluxhoz nem tudok semmit, de biztos lesz majd valaki.
2011. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kamillatea kiváló mindenféle gyulladásra. Ha refluxod van, valószínűleg a nyelőcsövedet is kimarta a sav. Arra és az általában refluxhoz kapcsolódó bélrendszeri problémákra nekem a műtéten kívül a kamillatea segített.


Fontos kiemelnem, hogy az egészséges táplálkozást semmilyen tea fogyasztása nem pótolhatja. Úgy tűnhet, hogy a sok rossz szénhidrát (kenyér, péksütik...) jó hatással van a tünetekre, de ezek csak jobban fokozzák a bajt.


Bármennyire is fura, de sok zöldség és gyümölcs igenis megoldás hosszú távon -hiába okoznak égést eleinte, és az is ha mellőzöd a kenyeret, úgy általában a liszteket (ezekből csak teljes kiörlésűt kéne enni), cukrot, és megpróbálsz sokszor keveset enni.

Kenyér helyett a puffasztott rizs v. búza is kiváló, és egyébként nagyon jó savfelszívó...


Reflux miatt nyelőcsőműtéten átesett, mára gyógyult sorstársad :)


U.i.: ne hagyd ki a következőket az étrendből: almaecet, olívaolaj, kurkuma, kömény, fokhagyma! Ezekkel nemcsak a refluxot küszöbölheted ki, hanem számos más, életet veszélyeztető betegséget is!

2011. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Én a kamillateát konkrétan utálom, én a nilacid, szódabikarbonát, tej híve vagyok. Néha a Kreon is segít. Egyszerűbb lenyelni egy tablettát, mint egész nap az undorító teát szürcsölgetni.
2011. szept. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: a kérdés az volt, milyen tea segít. Én válaszoltam. Mellesleg imádom is a kamilla ízét, ahogy a zöld teáét is. Semmit sem teszek bele, még mézet sem.

Ízlések és pofonok...

Én mondjuk még vitamintablettát sem szednék..helyette viszont sok gyümölcsöt és zöldséget eszem... minek következtében évek óta még csak megfázva sem voltam...

2011. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Azt nem tudom, hogy a refluxra mi való, de gyakorlatilag mindenféle tea vesetisztító, csak úgy, mint a sör és a dinnye is. A savra csak azt tudnám mondani, hogy kevés citromot tégy bele és úgy még a gyomrodat is megóvhatod, ha érzékeny. Inkább a gyógynövény teákat ajánlom, nem az early grey és társait. Nagyon sok egészség és manapság már tea bolt is létezik. A legjobbat akkor teszed, ha nem itt kérdezősködsz, hanem elmész ezekhez a szakemberekhez és tőlük kérsz segítséget :) Ők jobban értenek ehhez :)Sok szerencsét :)

2011. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

20 éve van refluxom, bár nem a "klasszikus", helytelen táplálkozásból fakadó, savasodás következtében kialakuló... Nekem a gyomrot záró izomban van egy pici sérvem, ez okoz refluxot.

20 éve élek gyógyszerek nélkül, teljes életet.

Ha savasodás okozza a problémádat, sokkal egyszerűbb dolgod van.

Biztosan sokkal egyszerűbb bekapni egy tablettát, de sajnos sokkal több kárt okonak ezek a tabik, mint hasznot.

Minél inkább lekötöd a savat, a szervezet annál többet fog termelni, ez alap. És marha könnyen hozzá lehet szokni, aztán már nem használ semmit (na de a gyógyszercég addig is jól keres rajtad!).

A megoldás: helyes táplálkozás, kevesebb hús és műanyag kaja (porleves, ételízesítő, színezett, cukros joghurtok, édességek, tartósítóval tömött felvágottak, péksütemények...stb.), sokkal több zöldség és gyümölcs, tiszta kaják (mindennek van VALÓDI, élő megfelelője, pl.: nem margarin, hanem VAJ, nem bolti joghurt, hanem HÁZI - tök egyszerű megcsinálni, nem cukor, hanem MÉZ, nem tecsós hús, hanem ha lehet házi - tudod, amelyik még látta a napot :)...stb.)

Így gyógyszerezés nélkül is tök jól el lehet élni és még a reflux is el fog múlni.

Teánál jó a kamilla is, nekem a fehér tea vált be, de nem a bolti filteres, hanem az, amit szakboltban, szálasan lehet kapni! Tudod... mindig a VALÓDIT vedd meg, ne a szemetet! :)

Gyógyulj meg! :)

2011. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%

TÉNYSZERÜEN NEM IGAZ, hogy a gyorfekély-reflux-stb kezelésére szolgáló h2 receptor antagonista (pl. Quamatel),

vagy az ennél még erősebb protonpumpa-gátlókhoz hozzá lehet szokni.(Losec, Lansone, stb.)

Ráadásul ezek mellékhatásai szinte nem ismertek.

Jobb a betegségből meggyógyulmi, mint útszéli kaszált gazokat inni teaként, amíg a gyomorfal vérezni nem kezd, netán perforálódik.

Gyomortükrözés, és néha kis műtét is szűkséges lehet, mielőtt beállítanak gyógyszere.

A savkötők, pl. Szódabi., Rennie, Nilacid, gyors, de múló megoldást jelentenek, időszakos tünetek esetén.

A XXI. században, nehogy már sámánt keress fel!

A gyomorsav túltengése akár életveszélyes károsodást okozhat, de évek alatt, alattomosan.

A húgyutak enyhe gyulladásaira lehet medveszőlő teát inni, egy hét után hányinger, néha májkárosodás jelentkezhet.

2011. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
74%
Szerintem kevesebb baj van a gyógyteákkal, mint a kböző gyógyszerekkel! Reflux ellen sok zöldség, gyümölcs, főleg nyersen, citrom, almaecet, olivaolaj, stb. szintén jó hatású. A hugyuti fertőzésekre a vörösáfonya, homoktövis teák hasznosak lehetnek.
2011. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8%

sósavat igyál kedvesem, sósavat...

Nekem is bevált már párszor...

78/Vén Banya

2011. szept. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!