Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tehéntej vagy Szója tej?

KeMilan kérdése:

Tehéntej vagy Szója tej?

Figyelt kérdés
Nemrégiben elhatároztam,hogy jobban odafigyelek arra mit eszek meg és mint nem . Jelenleg eljutottam oda,hogy szinte majdnem teljesen vegetáriánus lettem. Ritkán eszem hús és nem is hiányzik sőt jobb a közérzetem és a testzsír aranyom is lecsökkent. Nem könnyű és nem olcsó itthon minőségi ételeket fogyasztani,ha valaki van jó ötlete ebben is segíthet. Soka rosszat olvastam a tejről de sajnos az ezt pótlására szánt szója tejről is . Ha valakinek van megalapozott őszinte vélemény kérem írja le. Köszönöm !
2011. szept. 26. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Aztán mi rosszat tudsz mondani a tejről?
2011. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Én mindenképp tehéntejet innék. Esetleg kecsketejet. Soha semmit nem ennék meg, aminek köze van a szójához, még akkor sem, ha éheznék...
2011. szept. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Azt pedig nem hiszem el, hogy a hús hiányától csökkent a testzsírszázalékod, sem azt, hogy a attól lett jobb a közérzeted, hogy nem eszel húst. Azt tudom inkább elképzelni, hogy nem eszel kenyeret sem, meg édességeket sem, és attól történtek ezek, te meg a hús kizárásának tudod be.
2011. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Kecsketej.

[link]

2011. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Az állatok teje nem embernek való. A szójatej sem egészséges.

Ha vmi tejpótlék kell, akkor kókusztej, zabtej, rizstej.

2011. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 wartburg353s ***** válasza:
0%
Tehéntej, de nem a bolti, vagy kecsketej. Én rengeteg tehéntejet ittam, amikor terhes voltam meg a szoptatás alatt is. Semmi negatív hatást nem vettem észre, sőt, több lett tőle a tejem. Ráadásul a jó házi tej az éhségérzetet is csökkenti. Olcsóbb is, mint a bolti.
2011. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hogy mi bajom van a tejjel ? Semmi csak néz el egy tejüzembe és olvass utána... A tehenek nagyrésze emlőrákban pusztul el . Ami meg megdöglött azt besöprika daraloba virslinke. Én senkit nem akarok meggyözni.
2011. szept. 27. 16:01
 8/14 anonim ***** válasza:

én rizstejet ittam

DM-ben és Spárban megveheted

2011. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 nikaa11 ***** válasza:
A tehén tej borzasztó egészségtelen! Kimutatták már többször hogy rengeteg antibiotikum ,gyomirtószer,a lázas tehén tejében genny,, és még sorolhatnám mi van!!! és az emlőrákról is igazat irtatok!! Még az állatok is csak születés után isszák a tejet aztán elhagyják Csak az embert issza még él! Nem mellesleg hogy csontritkulást okoz!!! Igaz h van benne kalcium de a felszivódásához kálciumot von el,hát akkor több a rossz mint a jó!! mindenki döntsön.(de szentem gusztus kérdése is )
2011. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor tej helyet mi az ami jó és elérhető áron van ?
2011. okt. 8. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!