Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mit gondoltok a homeopátiás...

Mit gondoltok a homeopátiás gyógyszerekről?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 11:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

szerintem jók, csak sajnos itt a környékünkön nincs olyan orvos, aki tudna nekem ebben segíteni. szívesen járnék hozzá :)

de már látom hogy mindjárt kapod a szkeptikus csoport lehurrogó válaszait :D

2011. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
73%
Egy történet: Már vagy 4-5 hónapja köhögtem, egyre súlyosabb volt a helyzet, orvostól orvosig mászkáltam semmi nem segített, írtam egy homeopátiás szerekkel foglalkozó oldalra, és megkérdeztem egy orvostól a fórumban mit gondol. Megvettem a szert amit ajánlott, 3 nap múlva semmi bajom nem volt. Azóta csak homeopátiás szerekkel kezelem a bajaimat.
2011. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet használtam eddig,(parlagfű allergiára) és mintha semmi bajom nem lenne; előző években még gyógyszerek mellett is hihetetlenül sz@rul voltam (pl.minden egyes étkezés, vagy nyílt térre való menés után...), most meg csak ettem, és észre sem vettem, hogy 'már szezon van'.
2011. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
Egyszer beszedtem egy egész fiolányit. Semmit sem éreztem utána. Öngyilkosoknak tökéletes.
2011. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Fú, én már gyerekkorom óta csak homeopátiázok. De mostanában annyi ellenvetést hallottam ellenük.
2011. okt. 4. 12:32
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Ha hiszel benne, akkor remek placebó, amúgy nem csinálnak semmit.
2011. okt. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De mi az hogy nem használnak semmit? Akkor elvileg nem is árusíthatnák őket,nem? Valami vizsgálatoknak csak alá kellett vetni őket.
2011. okt. 4. 16:56
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha már placebózunk, akkor bármelyik orvosságról ezt ki lehet jelenteni.
2011. okt. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Kedves előző, igazad van, minden gyógyszernek van placebo hatása, a különbség az, hogy a közönséges gyógyszerek működése, hatásmechanizmusa számos kísérlet által bizonyított, tisztázott. A glicerin tartalmú gyógyszerek például biztos, hogy a koronáriák tágulását fogják okozni, a felszabaduló NO miatt. Ezzel szemben, a homeopátiás gyógyszerek, egy több mint száz éves, elavult elméletre alapoznak, ami kémiai és biológiai megközelítés szempontjából sem állja meg a helyét. De ha bárki itt tud mutatni egy olyan cikket, ami mondjuk a Science-ben, vagy a Nature-ben jelent meg, és egyértelműen bizonyítja a homeopátia hatásosságát, akkor mea culpa és elismerem, hogy igazatok van.
2011. okt. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 nikaa11 ***** válasza:
9%
Minden gyógyszer,méreg!! Milliónyi idős ember szedi a gyógyszereket és valaki meggyógyult már tőle???? Még él ,szedi.Minden csaj ÜZLET !!Egy ismerősőm nagyon beteg volt,és a doki már nem tudott neki új gyógyszert felirni ami csillapitotta volna a fájdalmát,igy C-VITAMINT adott neki szuriba,persze ezt a beteg nem tudta....hát nem elmult a fájdalma!!! de mitől is????? az agyban dől el minden és a tudatunkban!!!!
2011. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!