Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Igaz az, hogy a samponokban,...

Igaz az, hogy a samponokban, tusfürdőkben, szappanokban és a sok ilyen cuccban lévő sodium laureth/lauryl sulfate vagy micsoda rákkeltő? És hogy az alapozók tele vannak kőolajszármazékokkal?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Mi magyarok hajlamosak vagyunk mindenben átesni a ló túloldalára, de nagyjából igaz.
2011. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

A kőolajszármazék igaz, a rákkeltőt nem tudom.

De én amúgy sem hiszek ebben a "Rákkeltő-hisztériában".

Mindenre ráfogják, hogy rákkeltő, jóformán a levegő is az, mert tök szennyezett.

Egy egészséges szervezet meg tud birkózni ezekkel a dolgokkal.

Sokkal rákkeltőbb azon stresszelni, hogy "Mi a rákkeltő".

2011. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobb, mintha nem mosnál hajat.
2011. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Olvastam róla én is, minden cucc tele van rákkeltő anyagokkal, nemcsak a kozmetikumok, hanem a kaják is, persze az is rákkeltő már, ha egy nagyobb levegőt veszel Pesten. :-(
2011. okt. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
hát az igaz, hogy manapság már minden rákkeltő. csak azért kérdem, mert még tavaly (nem is tudom, h jutott eszembe) zöld nap volt a sulinkban, és volt ilyen előadás a kozmetikumokról. ott mondták, h rákkeltő. meg hogy ezektől sokkal zsírosabb a haj, meg festeni is nem a hagyományos festékekkel kellene, hanem hennával. hát nem tudom, abban a samponban, amit én használok, nem sodium, hanem ammónium laureth sulfate van. az rosszabb?
2011. okt. 17. 15:18
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Erről soha nem fogsz biztosat tudni. Én a magam részéről törekszem mindenből természeteset, vagy ahhoz közelit használni, enni, magamra kenni, de amire nem tudok más megoldást, a legnagyobb nyugalommal használom azt, amit az ipar, a kereskedelem kínál. A mai kor emberének ez adatott, úgysem tehetsz többet, kár rágódni rajta. Régen vadállatok tépték szét az embert, most meg rákban, meg H1N1-ben és hasonlókban múlunk ki ha eljön az ideje.
2011. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A sampon egyik alkotóeleme a felületaktív anyag (mely habot képez), ami gyakran nátrium-lauril-szulfát és/vagy nátrium-laureth-szulfát. Mindkettő bőrirritációt okozhat, rákkeltő hatása azonban nem bizonyított.
2011. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
hmmm. köszi a válaszokat mindenkinek :)
2011. okt. 17. 19:17
 9/17 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek is mérgezőek, sok közülük halált is okoz, mégis kaphatóak a patikákban. Amíg az embereket ilyen sötétségben tartják, elbutítják őket, addig még nagyon sokan fognak meghalni mindenféle méreganyagok ártalmas hatásai miatt, amik megtalálhatóak az ételeinkben, az ivóvízben, a fogkrémjeinkben, tisztálkodószerekben, de még a laminált padlóban is, belélegezzük a ragasztóanyag kipárolgását, ami pl. tüdő asztmát, de akár rákot is okozhat. Ez csak azon múlik, hogy kinek milyen állapotban van az immunrendszere, mennyire kíméljük, mennyire vigyázunk rá, és látjuk el a működéséhez szükséges tápanyagokkal, mennyire vagyunk stressztűrőek, tisztában vagyunk-e azzal, hogy mi magunk okozzuk a problémákat magunknak. Aki nem akar vigyázni magára, az csak használja ezeket a szarokat.
2011. okt. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani, hogy a napfény is rákkeltő.
2011. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!