Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mennyi vizet fogyasszak naponta?

Mennyi vizet fogyasszak naponta?

Figyelt kérdés
tényleg annyira fontos a sok víz fogyasztása?ekcémás vagyok,18 éves,160 centi,50 kg.úgy veszem észre,hogyha sok vizet iszom,jobban érzem magam,nyugodtabb is vagyok h ittam eleget és annak tudatában repülök h milyen egészséges vagyok,és tény : talán az ekcémám is jobb tőle.mennyi vizet volna tanácsos innom? van mikor csak 1 litert iszok... az gondolom nem túl egészséges..(amúgy nem sportolok )szerintetek is nagyban befolyásolja a testünk működését a megfelelő folyadékfogyasztás?
2011. nov. 14. 20:17
1 2
 1/15 bánomisén ***** válasza:
Persze, hogy befolyásolja, a testünknek nagyjából 2/3-a víz. Felnőtteknek naponta 2-2,5 liter javasolt. Te már felnőtt vagy, úgyhogy duplázd meg azt az egy litert :-)
2011. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azt neked kéne kitapasztalnod, hogy mennyi víz jó neked.

Én pl. kiszáradok ha nem iszok legalább 4-5 liter folyadékot egy nap (igen soknak hangzik, de nem az..), más két liter után rosszul van.

Próbálj meg naponta 2/2,5 litert inni, aztán majd biztos érezni fogod hogy sok -e vagy kevés. :D

2011. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
én 4 litert iszok egy nap minimum, kérdeztem is az orvost, hogy mennyit ajánl egyik 1.5litert a másik 3-4-et javasolt.
2011. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
A testsúlyodra vetítve, 15 kg-onként 1 liter folyadék. Minimum. És tiszta víz, vagy tea. A cukros üdítők felejtősek, azokat nem tudja vízként használni a szervezet. Persze ez csak az én véleményem.
2011. nov. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
1-1,5 liter víz, emellett a reggeli ital, ha külön számolod, a déli leves és a gyümölcsök, és megvan a napi 2 liter, ami BŐVEN ELÉG!
2011. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

GreenTea


Ott az igazság, hogy 15-20 kilónként 1 liter víz kell. Aki azt mondja hogy egy felnőttnek 2 liter víz elég, az nézzen már körül! Egy 50 kilós embernek és egy 100 kilósnak is 2 liter kell?

A fejfájások ~90%-a a víz hiányból fakad. Szerintem nem nagy dolog meginni +1 liter vizet.

Én személy szerint 4-6 litert iszok egy nap.

2011. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Napi 4-6 liter vízzel őrülten megterheled a szívedet és a veséidet, ezen kívül sok hasznos anyagot mosatsz ki a szervezetedből. Ráadásul ezzel szerintem fél óránként jársz WC-re.

De mindegy, a szélsőséges irányzatok (nem bántásból mondom, de lásd be, ez az) képviselői meggyőzhetetlenek.

2011. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

GreenTea


Próbálj meggyőzni, hogy kevesebbet kellene innom. Nem vagyok csőlátású idióta, aki a tudományos adatoknak, tényeknek sem hisz.

A sok hasznos anyagot, amit esetleg kivizelek, pótlom. Nem járok fél óránként a budira.

A vesének meg az a dolga, hogy szűrje a "levet".

2011. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Honnan pótlod az elvesztett anyagokat? Na honnan?

És nem lenne egyszerűbb kevesebbet inni? :D

2011. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

GreenTea


Először is mondd már meg, hogy egyáltalán mi a szart kéne pótolnom?:D

Kevesebbet meg azért nem iszok, mert sportolok, sokat eszek, sokat izzadok. Ez van.

2011. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!