Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Lehetséges otthon csökkentett...

Lehetséges otthon csökkentett deutériumú vizet előállítani?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, egyszerű víz elektrolízissel, bár kicsit növeli majd a villanyszámlát. Sőt, elárulom, amit a boltban veszel, azzal lazán átcsesznek. Ők ugyanis szetillációval próbálják előállítani, ami király,csakhogy marhaság. A H2O 100fokon forr, a D2O 110, igen ám, csakhogy a legtöbb deutérium DOH formában van, tehát egy hidrogén egy deutérium mellet. Aminek 102fok a forráspontja. Ha ezt nekem ledesztillálod a víztől ipari körülmények között, akkor isten vagy... Még nyomás alatt is gáz.

Szóval na, csináld otthon, és sokkal jobb minőséget kapsz. Bár személyes véleményem szerint semmi értelme, placebo.

2012. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, kérdés, hogy mi értelme...
2012. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
75%
Szerintem a kérdés csak kamu, valójában pont, hogy nehézvizet akar előállítani az otthoni tenyésztőreaktorához.
2012. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Az első válaszadónak igazat adok, tényleg úgy vagy ahogy ő állítja, bár ha szétbontogatod a víz molekulákat elektrolízissel...kiindulva egy tökéletesen sótalan többször desztillált vízből... és után a a hidrogént és az ő egyik közedvelt izotópját próbálnád meg szétválasztani... na mindegy:D szóval a kérdés értelmetlen kicsit... lehetséges otthon? milyen otthon? ha egy profi kutatólaborban élsz vagy iránban akkor igen xD ha nem akkor nem:D
2012. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Állítólag 2x desztillált víz deutériumtartalma már kevés, 3x-i desztillálás nem szükséges. Ezt akkor olvastam, mikor desztillált víz után kutakodtam.
2012. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi az a szetilláció
2012. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, csak költséges, lassú és fölösleges.
2012. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!