Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A kombucha gomba tetején...

A kombucha gomba tetején zöldes penészréteg?

Figyelt kérdés
7 napja érlelem a kombuchát és most megnéztem és zöldes penészréteg van a tea tetején.Leszedtem,de ez természetes?:S
2012. jan. 21. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdv

Nem, az nem tartozik hozzá.

Ennek okozója lehet a nem megfelelő hőmérséklet, illetve a folyadék nem eléggé savas-ecetes a gombának, mert ez kell hogy védje magát az ilyenektől, mert ha megfelelő a környezet, akkor más nem tud megtelepedni az italban.


Ilyenkor illik tiszta lappal előröl kezdeni, hogy a penész spórát eltüntessük.

Edényt ecetes/citromos vízzel alaposan elmosni ( ha ronggyal takarod le, érdemes azt is legalább vízzel kimosni), illetve magát a gombát is megáztatni ecetben (javaslom az alma ecetet).


Ha minden tiszta, készítsd újra az egészet.

Fontos hogy a tea mennyiségéhez képest 10%-nyi kész kombucha italt hozzá kell önteni, ha nincs olyanod az előzőből ami megfelelő és penészspóra mentes, akkor kell venni boltban (az alap koncentrátum a legjobb).

2012. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mennyi idős kortól lehet adni a A kombucha gombát???
2013. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontosan most nem tudom megmondani mert hirtelen nem találtam konkrét erre utaló dolgot, ha jól emlékszem akkor 3,4 éves kor alatt nem ajánlott.
2013. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként félre értés ne essék nem magát a kombuchát kell megenni, hanem az azáltal készített italt meginni.
2013. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!