Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A behozott gyümölcsök esetén...

A behozott gyümölcsök esetén pl. citrom, narancs stb. a fogyasztóvédelem szokta egyáltalán ellenőrizni, hogy van e bennük egészségre káros rovarirtó szer?

Figyelt kérdés

Azt tudom ,hogy a behozott gyümölcsöket utóérlelik etén gázzal. De ez nem baj mert nem káros, ugyan is az etén idézi elő a gyümölcsök érését a természetben is,tehát a növényekben amolyan érésszabályzó hormon ként van jelen, a gyümölcs beérése után pedig eltűnik.


Azt viszont nem tudom ,hogy más anyagokkal kezelik e az ilyen növényeket, már csak azért mert néha hallani ,hogy nem lehet a citrom vagy narancs héját felhasználni pl. süteménybe mert mérgező lehet. Csak azt nem értem ,hogy lehet ez, mert a szabályok szerint semelyik élelmiszer nem tartalmazhat annyi mérget ,hogy az fogyasztásra alkalmatlan legyen.


2012. jún. 4. 10:51
 1/7 anonim válasza:
etén? Háát.. És nem elírtad.. Szomorú vagyok. Okostojás vagy? Az szeretnél lenni! Szerinted van kapacitása erre az országnak? Nincs. Ezt Te is tudod. Hát akkor ne edd meg a gyümölcs héját. Tudtommal kezelik. Már régen is kezelték.
2012. jún. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

utóérleléssel az a baj, hogy éretlenül van leszedve és nem lesz benne annyi vitamin stb, vagy semennyi. A déliek külseje mindig kezelve van gombák ellen, hogy ne penészedjen;ráadásul olyan, hogy jól megtapad a felületen, lemosni nehéz.

Az, hogy amíg a fán volt...., hát elvileg annyit és azzal permetezik amivel lehet...akkor nem lehet benne sok...elvileg valaki garantálja.....néha esetleg ellenörzik.

2012. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az érdekelne ,hogy legalább olyan szinten ellenőrzik e ,hogy a megengedett értéknek ne legyen benne a két vagy háromszorosa vagy még annál is több.
2012. jún. 12. 12:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem ellenörzik. Olyan terméket engednek be, aminek olyan dokumentumai vannak, ami megfelel a helyi előírásoknak.Magát a termelőt ellenörzik, mikor kiállítják a megfelelőségi papírokat neki. Olyan helyre tud szállítani aki azt elfogadja.

Természetesen ezt játszák ki, hogy egyes ország termékeit elviszik olyan helyre ahonnan szívesebben fogadják az adott terméket, mellékelve a hamis papírokat.

2012. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát olyan ellenőrzést nem végeznek ,hogy próba szerűen kivesznek egy pl. narancsot a sok közül és laborban bevizsgálják ,hogy van e benne rákkeltő anyag?
2012. jún. 12. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Találtam neked egy ilyent, talán ha átrágod magad rajta, akkor kiderül, hogy ki mit mikor vizsgál és azt ki fizeti.

Bár ha vizsgálják, akor is milyen anyagra. Mert vannak betiltottak, rákkeltők, tehát több száz vegyi anyag amire lehetne tesztelni. Mire ez megvan, addigra megrothad a gyümölcs, vagy megvásárolták.

[link]

2012. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz a linket valami ilyenre volta kíváncsi.
2012. jún. 14. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!