Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hol szoktatok Budapesten...

Hol szoktatok Budapesten mosószódát, és illóolajat venni amit mosásnál használnak? És hogyan kell használni? Előre is

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy környezetkímélő, olcsó és sokkal tisztább a ruha, mint a rendes mosószerek használata során. Minden érdekelne ezzel kapcsolatban. Helyek, ahol ezt kapni lehet, illetve az árak is.

2012. aug. 6. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a Herbaházban. Ez egy nagyker, ahol lehet kiskerként is vásárolni, de ha tudsz náluk nagyker kártyát igényelni, akkor olcsóbb. A honlapjukon fenn vannak a részletek a nagyker kártyáról is (www.herbahaz.hu). A Hungárián van, a Százados utcánál. Szerintem ez az egyik legolcsóbb hely, mert sok kis biobolt is itt vásárol, és óriási a választék.

Van még egy ilyen, a Mediline, de én a Herbaházat sokkal jobban szeretem.

2012. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És ezek használatáról:

- Mosószappan: ez az egyszerű, sima szappan, amit lúgból és zsiradékból készítenek, mosógépbe lereszelve tesszük be. Meglepő, de üzletekben elég nehéz beszerezni, legegyszerűbb neten rendelni. Zsíroldó, színes ruhákhoz is jó, de selyemhez és gyapjúhoz nem.

- Nátrium-perkarbonát (hívják röviden csak perkarbonátnak is): fehérítő, fertőtlenítő, kiváló folteltávolító, elsősorban áztatáshoz. Ennek során aktív oxigén szabadul fel (ezért hatékonyabb hidag vízben áztatni ezzel), klórmentes, színes ruhákhoz is használható. (Több vegyszeres ismert fehérítő jelentős összetevője is, pl. Vanish Oxi Action, ezek ált. 15-30 %-ban tartalmazzák.)

- Nátrium-karbonát, (ennek a nevében nincs ott a "per-" szócska!) azaz mosószóda, régi nevén sziksó: zsíroldó, vízlágyító, az elterjedt mosószerekhez adva növeli azok hatékonyságát, de önmagában is használható. A háztartás egyéb területein is használható (pl. mosogatás, felmosás).

- Mosódió: ez az abszolút vegyszermentes megoldás (bár a fentiek sem terhelik a környezetet). Egy Délkelet-Ázsiában honos fa termésének a burka. Egy mosásba 8-10 félhéjat tesznek (kis vászonzsákban), és 2-4 alkalommal használható ez a csomag. Használata során a fehér ruhák elszürkülnek, ezekhez célszerű mosószódát adni, vagy nátrium-perkarbonátban áztatni.

- Ecet (+illóolajok): öblítéshez jó. Lágyít, színfixál. Ízlés szerint készíts illóolajos keveréket ecettel (az illóolajokból csak néhány csepp kell!). Neten nézelődve találhatsz jó illatú recepteket is.


A mosószóda és mosószappan tökéletesen használhatók a mosógépben.

A ruhákat áztassuk vízben oldott nátrium-perkarbonátban amíg a foltok el nem tűnnek, általában 2-3 óra, de akár egész éjszakára. Az elszürkült fehér ruhákhoz is jó.


A főmosáshoz általában 2 púpozott evőkanál mosószóda és 1 púpozott evőkanál mosószappan reszelék kell, de színes ruhákhoz én általában inkább több szappan, és kevesebb szódát teszek, míg fehérhez pedig csak szódát. Vagy ha valamelyik elfogy éppen, akkor azt ahhoz a mosáshoz nem teszem.

Az öblítéshez önts ecetet a mosógép öblítőtartályába, én úgy fél dl-t szoktam a 20 %-osból. Ha nem volt túl sok az ecet, a ruhák nem lesznek ecetszagúak. Lehet hozzá tenni illóolajokat, de lehet előre is bekeverni illóolajos ecetet. Én nem mindig szórakozok vele, gyakran csak az ecetet használom.

2012. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! Nagyon hasznosnak találtam az általad leírtakat, eszerint fogom alkalmazni a dolgokat :) Mégegyszer köszönöm a részletes tájékoztatást!
2012. szept. 12. 14:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia


Megírnád a tapasztalataidat? Én is eszerint szeretném alkalmazni.

2013. febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!