Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan desztillálhatok egyszer...

Hogyan desztillálhatok egyszerűen és olcsón házilag vizet ivásra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egyesek szerint ez nem ajánlott/veszélyes, de a kérdésem nem is erre irányul, a dolognak ezt a részét a saját magam számára már megfelelően letisztáztam, és úgy találtam, hogy az efféle kockázatok és veszélyek szerves kötésben lévő ásványi anyagok bevitelével teljesen kiküszöbölhetőek. Ezért kérem, hogy csak az írjon választ, aki a feltett kérdésre adja azt.

#víz #olcsó #ivóvíz #desztillál #lepárol #ivóvizet
2012. aug. 12. 16:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%
A nagymamám forrásig forralja a vizet. Ő így desztillálja.
2012. aug. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2012. aug. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"A deszt. víztől egészen konkrétan szétdurranhatnak a sejtjeink az ozmózishatás miatt. Ez röviden azt jelenti, hogy az eltérő ionkoncentrációk ki akarnak egyenlítődni, de a sejtfalon az ionok csak korlátozottan képesek áthatolni, így a kiegyenlítődés úgy indul meg, hogy kívülről megy be a víz. Ez így soha nem éri el a célt, hiszen kint egyáltalán nem volt ion, bent meg igen, vagyis a koncentráció soha nem lesz egyenlő, csak a különbség csökken. Igen, csak egy idő után annyi lesz bent a víz, hogy a sejtfal nem bírja, és szétnyílik. Ez tömegesen elég súlyos következményekhez vezethet."


Ez igaz, valaki egy másik kérdésbe írta le... ezt szeretnéd elérni?

2012. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem. Ezzel csak az a probléma, hogy az így desztillált víz nem kinyerhető lényegi mennyiségben a folyamatból, illetve a forralás igazából csak a desztillációs folyamat első lépése, a teljes desztilláció forralásból, és ez után a gőz lecsapatásából és felfogásából áll -ezért is hívják magyarul lepárlásnak.
2012. aug. 12. 16:42
 5/18 A kérdező kommentje:
Kedves 16:40, nem a feltett kérdésre válaszoltál. Kérlek, olvasd el még egyszer az egészet. Ha nem értesz benne valamit, tudok segíteni.
2012. aug. 12. 16:45
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz egy pálinkafőzőt és a cefre helyett csak vizet tönts bele.
2012. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

18:41, nagyszerű !! Köszönöm !


Mondd csak, mennyibe kerülhet egy ilyen ?

(Van elektromos fűtésű, illetve rézmentes, tiszta acél változat is belőlük ?)

2012. aug. 12. 18:55
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem van egy olyan érzésem, hogy ez egy kamu kérdés.

A pálinka főző nekem is legelőször ugrott be, de mondom az 300000 ft csak nem ér meg nekes, hogy olyanopd legyen.

Másikmeg eléggé szakszerűen (már amennyire én laikus látom) írtad le a dolgokat.


Provokálni akartad az okoskodókat :-)

De igen a deszt víz ivása halálos. előűllítása pedig szerintem drága házi módszerekkel.

Menj a teszkóba 5 litert kapsz 300 ftért. vagyis iolncserélt vizet. Ami majdnem ugyan az.

Esetleg valakinek szánod a desztvíz kúrát? :-D

Szerintem azt kitudják mutatni.

2012. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

09:09 Tévedsz, a kérdésem nem kamu, tényleg erre vagyok kíváncsi, ha hiszed, ha nem.

Úgy tudom, pálinkafőzőt házilag is lehet építeni például.

Attól, hogy neked szakszerűnek tűnik a leírásom, még nem biztos, hogy az is...

Aki okoskodik, előbb-utóbb mindenképpen nevetséges lesz, felesleges lenne még provokálni is.

Ha a desztillált víz ivása halálos, a világon ez lenne az egyik legelterjedtebb öngyilkossági módszer. És valahogy mégsem az... helyette az USA-ban pl. kb. 30 éve forgalmaznak ivóvíz desztilláló készülékeket, jó drágán.

Eddig még nem mentek tönkre bele, és senki nem akarja feljelenteni őket ezért...

Nagyon csak MAJDNEM ugyanaz a desztvíz, és az ioncserélt. Ezért az ioncserélt víz nem érdekel.

Szándékomban áll, hogy ezt igyuk itthon, napi szinten. Most feljelentesz ? :)))

2012. aug. 13. 15:01
 10/18 anonim ***** válasza:

A humorod az biztosan nincs. azt már látszik.


Valószínűleg azért, mert egyéb módon sok ásványi só kerül az ember szervezetébe, tehát nem olyan egyzserű a dolog, hogy cska simán átmossa a szervezeted... de akkor sme egészséges. Ha nem a sejtjeid durrannak szét, akkor szomjan halsz tőle.


Pálinka főző házilag... akkor se ahgnzik jól ha csak vizet akarsz lepárlani. Ha eldöntötted, miért nem erre keresel rá a neten, és miért itt kérdezősködsz ami egyellő a sötétben vagdalózással.

2012. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!