Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen ételeket szabad, (vagy...

Milyen ételeket szabad, (vagy érdemes) nassolás céljából fogyasztani? Van olyan étel, amit a nap bármely szakában ehetünk, akár akkor is, ha cukorbetegek vagyunk? Ha lehet, felsorolás szerű választ/válaszokat kérnék.

Figyelt kérdés
Olyan étel/ételek érdekelnek amik nem hizlalnák,nem betegítenek meg, bármikor fogyaszthatóak,és egészségesek. Ha lehet,felsorolás szerű válaszokat kérnék.

2013. márc. 12. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyümölcsöket tudom javasolni. Mindig az idénynek megfelelőt. Azok mindig bejönnek. A cukorbetegeknek állítanak elő nápolyikat, azok is jók és van számukra rostdús keksz fajta is, a Tesco megfelelő részlegéből nem nehéz beszerezni őket. Általánosságban jó a változatosság. Egy kis ilyen egy kis olyan, és sosem túl sok alapon. Ja, és a nassolás ne helyettesítsen főétkezést, mindig utána jöjjön.


konkrétumok: alma, banán, almachips, földimogyoró, Ela nápolyik, Gullon diabetikus keksz, néha esetleg fruktózos csokik és melegben egy kis diabetikus fagylalt.

2013. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A paleolit táplálkozás ajánlott élelmiszerei közé ilyenek kerültek be.


Olajos magvak (dió, mogyoró, kesudió, mandula, pisztácia) mértékkel, zöldségek mérték nélkül fogyaszthatók (például sülve, zsírban sütve) nem csak nyersen.


A diabetikus termékekkel vigyázni kell, ugyanis fenntartanak egy rendszert, ami biztosítja, hogy a cukorbetegség ne legyen gyógyítható, ehhez hozzájárulnak a cukorbeteg diéták és a hagyományos 'diabetikus' termékek is.


A gyümölcsök nem minden cukorbetegnek jók, van akinek nagyon felküldi egy alma a cukrát, előbb legyen gyógyulás, és fél éven belül biztos, hogy lehet gyümölcsöket is nassolni.

2013. márc. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogyhogy "előbb legyen gyógyulás"??? Egy I-es típusú cukorbeteg, akinek elpusztultak a hasnyálmirigy inzulin termelő sejtjei, mégis mitől fog meggyógyulni???
2013. márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nikaa11 ***** válasza:

semikor nem szabad nassolni -sajnos!

napi 3szori étkezés ,utolsó 6kor és közte SEMMI.. csak víz.

így hosszan maradsz egészséges.

2013. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1TD-s fogadja el hogy ő már beteg, egyen normálisan hogy a lehető legkevesebb inzulint kelljen lőnie magának, és küzdjön azért hogy mások ne jussanak az ő sorsára. Én ha cukorbeteg lennék akkor nagy aktivista lennék a tejfogyasztás, finomított ch fogyasztás ellen, illetve az autoimmun folyamatokat élénkítő ételek ellen. Most.. csak néha írogatok ezekről, de nem vagyok egy nagy tüntető. Nem is érdekel hány gyereket tesznek inzulinra, egész életükben fizetnek a gyógyszergyáraknak.. ez egy mocsok világ, amíg mások nem akarnak változtatni én miért törném magam? Jókat röhögök inkább..!
2013. aug. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bodnar edit ***** válasza:
Én is cukorbeteg vagyok. Láttam egy műsort a tévében, ahol kipróbáltak orvosi felügyelet mellett egy módot ahol 2 hónapig csak folyékony étrendet tartottak. Ez abból állt, hogy leveseket ettek és turmixot ittak! Nos 12 kg-ot kellett fogyniuk. Volt aki többet is fogyott, köztük egy férfi aki cukros volt! És mitől gyógyult meg? Kevesebb zsír borította a máját, és hasnyál mirigyét! Ezáltal, a hasnyál mirigy sejtjei új erőre kaptak, és elegendő inzulint kezdtek termelni! Meggyógyult, nem volt már cukros. Az orvos is azt mondta, mindenki úgy tudta, ez a betegség gyógyíthatatlan! Neki mégis sikerült! A levesekben , turmixokban van energia. Én csinálom, egyenlőre, az akarat erőm kevés, de muszáj leszek, ha meg szeretnék gyógyulni! Egy próbát megér! Továbbra is szedd a gyógyszereid, aztán meglátod! Ha vége a diétának, tenyérnyi hús, és sok zöldség! De naponta egyenlőre csak egyszer. Aztán lehet kétszer közben továbbra is leves!Kétszer leves egyszer husi.
2020. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!