Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mit javasolnátok ilyen emészté...

Mit javasolnátok ilyen emésztési problémára? Volt már valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

Azért ide írok, mert minden gyógyszeres megoldástól elzárkózok. Talán egy orvost is meg fogok keresni, de egyelőre nem, nem az a cél hogy fölírjanak valamit receptre, mert szerintem ennél sokkal-sokkal összetettebb egy ilyen probléma.

Szóval a helyzet a következő: több mint egy éve nem vagyok elégedett a "végtermék" állapotával. A színe sárgás, az állaga eddig csak puha, most már néha ragadós is. Az idejével nincs gond, bár reggel azonnal ki tudnék menni, nem megyek, hogy legalább az állaga legyen egy fokkal jobb, inkább benntartom a nap végéig. Bár tudom ez se egészséges, de nem akarom úgy kezdeni a napot, ahogy.

Szerintem elég normálisan eszek, a szemét kaják közül a gyorséttermeket, a felvágottakat és minden mű húst, a fals tejtermékeket (kakaóital stb.) már hónapok óta száműztem. Jelenleg a péksütemények (az is max. 3X egy héten) az egyetlen szemét amit elvileg eszek. De már arra gondoltam jövő héttől csak húson és zöldségeken élek, más ötletem tényleg nincs.

Dohányzás, tömény piák nuku, egy-két sör, az is heti szinten.

Már arra is gondoltam pszichoszomatikus. Nem stresszelek sokat, van pár megoldatlan dolog, meg dolgok amik zavarnak, de nem gondolnám hogy ez ennyire befolyásol.



2013. nov. 29. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennyi mindenre gondoltál csak a legegyszerűbbre nem...

Eszel elég sót? Ugyanis a só hatására von ki több vizet a béltartalomból a szervezet...

2013. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez érdekes fölvetés! Régebben sokkal többet ettem anyámnál, ő meg elég sósan főz. Most sokkal többet főzök magamnak, én meg elég sótlanul. Kipróbálom, a jövő heti húsommal és zöldségemmel :)
2013. nov. 29. 18:02
 3/9 pityubá' ***** válasza:
Szakèrtõ vagyok a kèrdèsben. A problémád a szervezeted elsasodásával kapcsolatos is lehet. Kesernyès, vagy savanykás íze van a termèkednek?
2013. dec. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kivel kóstoltassam meg szakértő úr?

Egyébként a héten minden egyéb szemetet levettem az étlapról, hús, zöldség, minimális kovásztalan (vagyis élesztőtlen kenyér) amin élek. Csodát várni nyilván nem kell, egy fokkal talán jobb, még.folytatom ezt, hátha.

2013. dec. 5. 19:46
 5/9 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémáim vannak. Én még azt tudom ajánlani hogy a cukrot kerüld el ha lehet. kevesebb szénhidrát és több fehérje, több só. ja és ha ritkán iszol a sört ne igyad. Inkább egy kis házi pálinkát, azzal néha jó átfertőtleníteni a bélrendszered. Ja és igen a fehér kenyeret és a hasonló pékárukat is minimalizáld lehetőleg a 0-ra! csakis teljes kiörlésű barna kenyér!
2013. dec. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
1 hétig húson és zöldségen éltem, talán egy fokkal jobb lett, de nem igazán. Kenyeret ezután se tervezek enni, akkor megpróbálom a sört is kihagyni. Cukrosat már rég nem eszek.
2013. dec. 10. 09:32
 7/9 anonim válasza:
Előző válaszadó vagyok. Még egy olyan ötletem lenne hogy egy szódabikarbóna kúrát kipróbálhatnál. reggel egy vastagabb késhegynyi éhgyomorra, délben egy fél teáskanál, este szintén késhegynyi. de nem biztos hogy pontosan így van, keress utána neten erre a kúrára. Ja és inkább gyógyszertári szódabikarbónával csináld ne ezekkel a bolti sz*rokkal. tudom hogy csak receptre adnak már szódabikarbónát de valahogy oldd meg, mert az a legjobb!
2013. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 20 éve fenálló hasonéü problémámat oldotta megy egy jó minőségű probiotikum 3 hónap rendszeres szedés után.
2013. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Küldtél már mintát pityubának?
2013. dec. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!