Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Kis szeletke xilites torta...

Kis szeletke xilites torta okozhat erős, görcsölős hasmenést?

Figyelt kérdés
Nem először ettem már, bár múltkor mikor sütöttem első nap nem, de 2. nap is igy jártam. Nem tudom attól-e lehetett. Tegnap viszont összeettem mindenfélét, majonézes dolgokat..., de csak nekem ment a hasam, pedig sokan ettük ugyanazt.
2014. máj. 9. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, az édesítőszerek válthatnak ki hasmenést.
2014. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha házi majonéz, abban ugye nyers tojás van, ráadásul a majonézes dolgok gyorsan romlanak.
2014. máj. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a xilit egy olyan dolog amihez hozzá kell szoktatni az emésztõrendszert, különben a hírtelen sok xilitnek van egy olyan hatása, hogy megakadájozza, hogy az általad megivott folyadék felszívódjon a bélfalon, így bármi amit utána iszol átfolyik rajtad és magával sodor mindent ami görcsös brutál hasmenést eredményez...

öcsém lógni akart a suliból etettem vele 25dkg xilitet majd megitattam vele 2liter vizet, azt mondtam neki lázas lesz, 2-3 óra múlva õ sírt a wc-n én meg mocskosul jól szórakoztam... azóta nem lógott betegséget színlelve...

2014. máj. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BigBerry13 válasza:
Egyik ismerősömnek is van hasmenése a xilittől, szóval szerintem ez embertől függ.
2014. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anyumnak egyszer szülinapjára csináltam sütit xilittel. Egyszerre nem evett abból sokat, direkt beosztotta (nem a xilit miatt). Mégis neki is volt hasmenése a xilites sütitől.

Rám brutálisan hat a xilit - ritkán fogyasztok olyan kajákat, amiben hozzáadott cukor vagy édesítőszer van, de a xilitet messziről el fogom kerülni, nekem nagyon rossz. Hasmenésen kívül egyéb negatívumot is tapasztaltam.

2015. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!