Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Refluxos vagyok, dieta kezdtem...

Refluxos vagyok, dieta kezdtem. Mit ehetek? Lehet ez psziches?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Refluxos vagyok, dietaba kezdtem. De egyszeuen nem birok kifli,kenyer nelkul elni. Ha teljes kiorlesut veszek akkor azt ehetem? Vettem kenyer sutot,szoval inkabb magamnak keszitem akkor mar, es milyen lisztet hasznalhatok? ugye a feherliszten kivul...Szerintetek ez lehet psziches eredetu? Meg amikor nem faj semmim, nem is ezzel torodom, akkor hirtelen ra gondolok, hogy "uristen most nem faj,vajon meddig nem fog meg egni?uristen.." Es csal ezen jar az eszem, es a vegen ott tartok, hogy mar megint eg..Lehet ilyen bebeszeles? Milyen tuti otthoni tippeket tudtok meg reflux/gyomorsav enyhitesre?
2014. júl. 17. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvos a tuti, meg diabetikus. Legalább a neten olvasd el, hogy mit tanácsolnak.
2014. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hat orvoshoz nem mennek...3 eve voltam, hasonlo panasszal..akkor allapitottak meg a refluxot..az orvos tudta mi a problemam..eletem legrosszabb 24 oraja volt a korhazban, ahogy minden erzestelenito nelkul lenyomtak egy szondat a szamon es az orromon kersztul..ketszer is....(a masodik 1 hetig volt bent)..koszonom szepen ebbol nem kerek..es csak azert volt bent, hogy azt orvos 100%ra tudja mondani

..nem kivanom ezt senkinek,borzalamas!

2014. júl. 17. 19:51
 3/7 mi a fene ***** válasza:
Gyógyszert nem kaptál, szegény ! nagyon jó savlekötőt lehet kapni vényre, napi egyet szedek.Keress másik orvost !Nekem, kórház nélkül a háziorvos irta, pedig elég szigorú.Annyit diétázom csak hogy éjszakára nem eszem csirosat, hagymásat,de különben se volt szokásom.
2014. júl. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 19. 16:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Tuti tipp: zabkása. Próbáld ki pár hétig !

Reflux szempontjából mindegy hogy fehér vagy teljes kiörlésűt eszel, egyiktől sem lesz jobb.

Gyakran kell enni keveset.

2014. júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ne egyél cukrot, szénsavas üditőt ne igyál, finomított fehér lisztből készült ételeket ne egyél. És savlekötőt vegyél be ha sok a savad. a reflux lehet ideg alapon, ha sokat strsszelsz előjöhet. . keveset egyél egyszerre, 5 ször egyél 1 nap. és este 6 után ne egyél már.lúgos ételeket egyél. Főtt vagy párolt ételeket egyél, zsírban sűlt ételeket ne egyél. rántott húsokat tilos enni. Lágy tojás reggelire javasolt. főtt kása javasolt. párolt zöldségek javasolt.
2014. júl. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én refluxos vagyok és azt mondta nekem a gasztro-enterológus, hogy nem ír elő szigorú diétát, mert az nem sokat ér. Persze fontos, hogy naponta többször együnk keveset, lefekvés előtt 2 órával már ne együnk és kerüljük azokat az ételeket, amelyekről érezzük, hogy nekünk nem tesznek jót (ez egyénenként változhat). A csokiról mondta, hogy azt mindenképp érdemes kerülni. Azt mondta, hogy a reflux a legújabb kutatások szerint nagy részben pszichoszomatikus eredetű. Tehát elsősorban azokat a dolgokat kell rendbe tenni, amelyek stresszt, szorongást okoznak az életünkben. Sokat segít még a sport és ő a relaxálást ajánlotta (pl. jóga, autogén tréning).
2014. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!