Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hennával ki festette már be a...

Hennával ki festette már be a haját?

Figyelt kérdés

A sötét barna hajamat szeretném hennával befesteni.

Ehhez pár kérdés:

1. Ez nem roncsolja a hajamat ugye?

2. Mennyi idő mire kikopik?

3. Ha elkezd kikopni, mennyire látszik? Mármint feltűnően kopik ki?



2014. dec. 17. 18:47
 1/5 anonim válasza:
Sötét barna haj? 1. fekete hennával akarod? az állítólag roncsolja a hajat.. a vörös,barna nem mivel az csak növényekből teszik össze az Indiaiak :) én a kezemen szoktam hennázni:) én külföldön élek araboknál. itt 200 ft átszámolva egy csomag henna:) 2 hét mire a kezemről lekopik a hajról szerintem nehezebben . nem feltűnően kopik a kézen. Sok sikert tegyél egy próbát!:D
2014. dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1, az igazi, 100% henna nem roncsolja a hajad. Allergiás viszont lehetsz, mint szinte bármire a földön.

2, Az igazi henna, amiben nincs semmi vegyszer, az NEM kopik ki, csak lenő. Az igazi hennának viszont vannak olyan tulajdonságai, amiket egyesek hátrányként könyvelnek el.

3, Amikor lenő, nem feltűnő, épp ez a jó benne.

2014. dec. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) akkor teszek egy próbát.
2014. dec. 18. 21:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 1x kipróbáltam. Soha többet henna!

Kiirthatatlan! Nekem fodrász alig tudta kiszedni.

2014. dec. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xeniah ***** válasza:

Mindenképpen igazi hennát használj (növény porrá őrölve, az illata is jellegzetes), a henna hajfestékeknek nem sok közük van a hennához, és roncsolják a hajat.

Az igazi henna kifejezetten jót tesz a hajnak és a fejbőrnek is. Kikopni sosem fog, csak valamennyire "szelídül" egy pár hajmosás után. Lenövéssel lehet teljesen megszabadulni tőle, ezért érdemes meggondolnod, hogy tényleg be akarod-e festeni vele a hajad.


Ha sötétbarna a hajad, akkor valószínűleg nem lesz olyan feltűnően vörös, szép árnyalatot adhat neki. Minél világosabb hajra kerül, annál rikítóbb vörös színt ad. Ezért nem nagyon érdemes ősz hajra használni (ha már sok az ősz hajszál), mert inkább narancssárgás színe lesz.


Én korábban használtam, az illatát és a hatását a hajamon/fejemen nagyon szerettem, a színét kevésbé, mert nekem kicsit világosabb a hajam. Mondjuk én kevertem "színtelen" hennával (cassia obovata), és így elfogadható árnyalata lett a hajamnak, de azóta az őszülés miatt már mást használok.

2015. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!