Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » KOLESZTERIN-CSÖKKENTÉS lehetsé...

KOLESZTERIN-CSÖKKENTÉS lehetséges? A 6,5-ös koleszterinszintemet étkezéssel, kúrával, stb. hogyan szoríthatnám le 4,5 alá?

Figyelt kérdés
Egyáltalán: 4,5 az egészséges tartomány?

#koleszterin-csökkentés
2016. aug. 17. 11:29
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]

... ezt elolvastam, de még kellene jó tanács.

2016. aug. 17. 11:36
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy semmi.

Nem olyan magas az, egy laza diétával.

Esetleg egy kis futás.

Ettől még nme kell megijedni, de kezelni kell.

Amúgy tuti, hogy a koleszterin magas?

2016. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]

...ezt is elolvastam. HOL VAN az igazság? KI Tudja?

2016. aug. 17. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Múltkor volt egy cikk az Indexen, igaz, hogy más téma kapcsán, de abban fejtegették azon jelenség pszichológiáját, hogy miért is mennek szembe sokan kényszeresen a valósággal. Mert az, hogy egy nevenincs blogon megjelent katyvaszt sokan képesek kételkedés nélkül elhinni, de ezernyi tudományosan megalapozott kísérletet, tanulmányt pedig mindenféle alap nélkül kamunak titulálnak, azzal bizony a valósággal szembe mennek.

Ami pedig a koleszterinszintet illeti: egészségesebb étrend és több testmozgás kell. Ezt simán le lehet szorítani a kívánt célérték alá.

Vagy felíratsz valami koleszterinszint-csökkentőt.

Ami pedig azt a színvonaltalan blogbejegyzést illeti, nos... nekem kiakadt a bullshitométerem. Az egyik mondatnál hangosan felnevettem: "Egy bizonyos Ancel Keys nevű tudós azután kitalált egy nagyon hatásos kísérletet, melyben nyulakat és tyúkokat tömött nagy mennyiségű koleszterinnel, (mintha vajmi közünk is lenne élettanilag hozzájuk.)" Ezen a ponton abba is lehet hagyni a bejegyzés olvasását, hiszen most adott tanúbizonyságot róla, hogy lövése nincs a biológiáról. Persze, ezt mind fellengzős, hatásvadász köntösben tálalja, amitől ugye máris hitelesebbnek tűnik a gondolkodni nem akarók körében, mint egy tudományosan megalapozott tanulmány.

Igazából alig van olyan mondat a linkelt írásban, ami igaz lenne. Ami kevés igazságot megemlít benne, azt is rémesen kisarkítva próbálja értelmezni.

"Egyre több vizsgálat igazolja, hogy minél magasabb az emberek koleszterinszintje, annál tovább élnek"

Erről kérdezzük meg az infarktusos és szélütéses betegeket is, hogy mennyire segítette az életüket a magas koleszterinszint.

Persze, biztos az érelmeszesedés, infarktus, stb is mind-mind csak kitaláció, nem is léteznek, csak a gonosz gyógyszergyárak találták ki őket. :D

2016. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom mi az igazság, de az orvosi előadásokból ki lehet szűrni hogy a koleszterinszint egyénenként változik.

A you tube tele van olyan videókkal, előadásokkal, amiknek nem ez a mondanivalója, de néhány szóban megemlítik, hogy a beteg ember koleszterinszintje a többszörösére is megemelkedhet mert a vírusokat és a baktériumokat ennek segítségével képes legyőzni a szervezet.

Az én következtetésem, hogy egyetlen csepp vérből nem lehet megítélni, hogy valóban magas e ez az érték a szervezet állapotához képest. Tyúk, nyúl, vagy patkány esetében is mind mások ezek az értékek.

Még fiatal voltam, egy vérvétel után, körzeti orvosom megemlítette, hogy "Bizony a koleszterin kicsit magos!"és megkérdezte,"Szereti a zsíros kenyeret?", mire én, "Hoó, éjjel nappal azt eszem!" "No hát eztán ezt kicsit mérsékelni kell! mondta a doki.

Én azt üzenem a tudósoknak, hogy nem azzal kéne foglalkozni, hogy kinek milyen a koleszterinje, hanem azzal, hogy ez miért is rakódik ki az érfalakra?

2016. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!