Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Egy pár hónapja fogyókúrázom,...

Egy pár hónapja fogyókúrázom, és székrekedésem van. Mitől?

Figyelt kérdés
Rengeteg levest eszek, és zöldségeket. A kenyeret, lisztet teljesen elhagytam az életemből. Reggelire salátát eszek, sovány csirkével, délben pedig amit épp főznek, megválogatva, hogy mit nem kéne megennem belőle, és van amikor csak levest. (Pl. a tegnapi carbonara spagettit egyáltalán nem mertem megenni) Az ebéd után már nem szoktam semmit sem enni. Kevés a tápanyag amit a szervezetembe juttatok? Vagy a rost kevés? Mit tehetnék, hogy legyen székletem? 1 hete nincs székletem. A zöld tea segítene?
2017. jan. 19. 05:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Jézusom rettentő keveset eszel. Azért nincs mert a szervezeted próbálja azt a kevés ételt mind feldolgozni, hogy jusson valami tápanyaghoz. Legalább napi 4x kéne enned de inkább 5x. Nem kell sokat de pl ebédre is mindenképp valami húst zöldséggel, egy kis rizzsel. Tízóraira valami gyümölcsöt, uzsira megint valami hús+sali, estére meg mondjuk abonett joghurttal vagy zsírszegény túró.
2017. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól mondta az első, egyél többet, délután és este is. Zöldségből ne csak salátát, párolt zöldségek is nagyon jók, friss gyümölcs sem ártana. Az sem kizárt, hogy túl kevés zsiradékot eszel, esetleg kevés vizet iszol, de az biztos, hogy térfogatra is túl kevés ennyi kaja. Ne vidd túlzásba, a koplalás egészségtelen.
2017. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
sokszor keveset egyél, rostok fontosak,de mellé minimum 2 liter viz!!!a viz méregtelenit, ha nincs viz a rostok székrekedést okoznak és nem is bir kiürülni a méreg.(zsir)
2017. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!