Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A szárított gyógynövények le...

A szárított gyógynövények le tudnak járni?

Figyelt kérdés
Van egy csomag patikában vásárolt kamillám, ami papír szerint 2 éve lejárt. Plusz van egy fél doboz bio mandala teám is, amiben csak ellenőrzött minőségű gyógynövények vannak (kamilla,levendula,citromfű) de ez is van vagy 5 éves (ha nem több). Illatra finomak, meg nem gondolnám hogy ezek valaha is le tudnának járni így szárított formában, maximum csak nem annyira hatásosak.Vagy rosszul gondolom? lehet valami bajom belőle ha ezekből készítek teát?

2017. jan. 25. 20:43
 1/2 violaria válasza:
Szerintem nem igazán tudnak lejárni, én a jó kis 20 éves fekete teát iszogatom még mindig. Ha ezek a dolgok le vannak zárva rendesen és még jó illata van, szerintem nyugodtan használhatod.
2017. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Bajod nem lesz belőle, max. nem hatnak. A bennük lévő illóolajok elillanhatnak egy idő után. Minél frissebb egy gyógynövény, annál jobb.
2017. jan. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!