Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Svédországi egészségügyről...

Svédországi egészségügyről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2019. júl. 24. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Nincs.
2019. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól működik bár a svédek panaszkodnak mint mindenről.


Ha enyhébb bajod van felhívod a 1177 tudakozót ahol ápolók válaszolnak és vagy telefonon segítenek vagy dokinál rendelnek időt neked. Vagy előveszed az okostelefonodat és egyből a dokival tudsz videó kapcsolatba jutni.


Ha muszály élő dokival találkozni akkor vagy időt rendelsz (1-2 hét várakozó) vagy reggelente van drop-in.


A doki 200 koronába kerül, ha korházba kerülsz az is olcsó. Gyógyszereknél is van egy maximum összeg, ha többet vásárolsz egy év alatt akkor már ingyenes.


Ha leszakadt a karod akkor egyből a 112 hívod és jön a mentő. Egyből a korházba visz és ott mindent amit el tudsz képzelni kapsz.


A dokik, korházak egy része állami, egy része privát, de a privát is ugyanannyiba kerül mint az állami. Hálapénz meg ilyesmi egyáltalán nincs.


Voltam én már többször kicsit is nagyon is beteg itt Svédországban és mindig nagyon jól elláttak.

2019. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a részletes infót, szuper! Esetleg szülészet-nőgyógyászat területéről tudnál még vl hasznosat?
2019. júl. 25. 12:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyermekem itt Svédországban született. Egyik privát másik állami kórházban. Egyik természetesen másik császármetszéssel.


Stockholmban kevés a szülőszoba ezért néha probléma van, küldik a mamákat körbe a korházok között épp hol van hely. Nekünk szerencsénk volt mindkét alkalomkor. A privát szülészet mint egy ötcsillagos szálloda volt. Három napot maradtunk.


Az állami kicsit egyszerűbb, "csak" háromcsillagos. Saját szoba, okés kaja. A császármetszés akut, nem tervezett volt. Csipp-csupp megcsinálták.


Mindkét helyen maga a szülés ha jól emlékszem ingyen volt, mindössze a betegszobáért fizettünk egy jelképes összeget.

2019. júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. A szülészet tényleg elkülönül a nőgyógyászattól, és az utóbbiban dolgoznak orvosok, a szülészeten pedig szülésznők? Az orvosok milyenek?
2019. júl. 25. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen a szülészet és a nőgyógyász teljesen külön.

Mindkét helyen vannak nővérek és orvosok.

2019. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A dokik magasak és szőkék és rohadtul nem értem mit dumálnak.
2019. júl. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!