Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyerekorvos megírhatja úgy...

Gyerekorvos megírhatja úgy pszichiátriára a beutalót, hogy nem látja a pácienst? Fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés

16 éves a csaj. Ez a nő folyton be akarja magyarázni az 50 kilós, kb. 168 centis lányra, hogy anorexiás. Már régóta mossa az agyát a szüleinek.


Pedig nem éhezteti magát, nincs életveszélyben stb.

Ma levonult reggel az apja, megírták a beutalót, a csajt bevitték a szülei erőszakkal a kórházba, ahonnan nem tud szabadulni. Ott hisztizett, de akkor meg benyugtatózták. Gyerekosztályon van, de pszichiátriai kezelésre vették fel, anorexiával...


2019. aug. 8. 18:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

A lány hónapok óta meg sem jelent a nőnél, az apja ment le beutalót iratni...


Nem rólam van szó. De mit lehet tenni? Vagy jobb, ha nem hisztizik és kiderül nincs baja?? Mert így benyugtatózták, meg beírták, hogy "labilis". Mert mondta, hogy nincs baja, meg engedjék haza...

2019. aug. 8. 18:55
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nyugodtan elmondja, hogy nincs baja, és látják, hogy normálisan eszik, akkor az orvosok is rájönnek, hogy nincs itt semmi probléma. Értem én, hogy dühítőnek találja a helyzetet, de nem nagyon tud mást csinálni.
2019. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki ez a nő? És a lány szülei miért hagyták ezt?


Amúgy őszintén kérdem, nem kötekedésből, ha valakit anorexiával küldenek pszichiátriára, de az orvos nyilván megtudja állapítani, hogy nem az, akkor még is hogyan van ott ezzel a gyanúval?


Nekem az jutott eszembe, hogyha a szülei ilyenek a gyerekkel, akkor valószínűleg nem igazán szerethetik. Hogyha a szülei vitték be erőszakkal, akkor nem tud mit csinálni, csak tűrni. Esetleg felkeresni egy gyermekvédelmist, ő biztos ért hozzá, mit lehet tenni.

2019. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet alkati sajátosság a vékonyság,lehet a gyors emésztés is. Nem értem a gyerekorvos miként milyen állapotban láthatta a 16 éves leányzót illetve mit olvasott el a tini kórlapjáról?

Az biztos,hogy ebben a korban sok fiatal szenved anorexiában. Tekintsük megelőzésnek amiből hamarabb kigyógyulhat, mint az évekig tartó kezelések.

Ha esetleg más baj lenne akkor a kórházi vizsgálatoknál azt is tudják kezelni.

Bizonyosan a szülők láthatták,tapasztalhatták,hogy gyermekük kevesebb ételt fogyaszthat.

2019. aug. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Orvost nem jelentheted fel, mert a szülőknek joguk van ahhoz, hogy a gyerek mellett cselekedjenek, ők erre jogosultak és ők döntenek. Régen az én gyerekkoromban még ez sem volt, telefonon felhívták anyámat, hogy ide meg oda kell menni ekkor és ekkor vizsgálatra....., nekem meg menni kellett.

Felnőtteknél ilyen esetben kötelező a megjelenés is a dokinál, gyereknél szerintem nem.

2019. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kórházból nem igazán tud...


Az "ez a nő" a gyerekorvos asszony. Igen, erőszakkal vitték be. Meg mióta a nő ezt kiatalálta rá, azóta bolondnak hívják stb. Az apja meg valamin kiakadt és lesétált beutalót iratni, a nő meg készséggel megtette, mert ő kezdte ezt az anorexiás sztorit.


Mondjuk azokat sem értem, ha látnák rajta, hogy anorexiás, már rég infúzión lenne. Majd valamelyik nap lejön hozzá a gyerekpszichiáter, aztán ő dönt.


De én is ki lennék akadva, de most meg ráverik azt is, hogy bolond, mert hisztizik, hozzáteszem jogosan...

2019. aug. 8. 19:21
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem olyan sok az ágy gyerekpszichiátrián, szerintem egy egészséges lányt nem tartanak bent sokáig anorexiával. Ötven kiló 168 centivel benne van a normál tartományban. Biztos hogy minden rendben van a lánnyal, csak a szülei, a gyerekorvosa és a kórházi felvételkor az ott levő pszichiáter a gonosz?
2019. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tényleg minden rendeben van. Gyerekosztályon van, nics külön gyerekpszichiátriai, állítólag Pestről jár le a pszichiáter heti pár nap.
2019. aug. 8. 20:11
 9/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Nem tisztem kételkedni a te sztoridban, de nekem ez fura, hogy semmi baja nincs, a háziorvos ír beutalót, az apja átveszi, az anyja sem ellenkezik, az kórházi doki felveszi, benn tartják és higgyük azt, hogy mindenki a lánynak van igaza? Nekem ez eléggé szürreális lenne.

Bár nem ismerem a szüleit....., lehet hogy csak nyugalmat akarnak, ki tudja.....

Amúgy honnan tudod hány kiló, biztos van 50?

2019. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Bocs elírtam:

Szóval biztos, hogy a lánynak van igaza?

Közben már láttam a kommentet, hogy nem pszichiátrián van, csak gyerekosztályon.

2019. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!