Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megkaphatom az alkalmasságit...

Megkaphatom az alkalmasságit jogsihoz szerintetek az alábbi esetben? Többi lent

Figyelt kérdés
Főként hasonló problémával küzdők tapasztalatára lennék kíváncsi, de ha valaki ért hozzá, nekem az is jó. Kiskorom óta rövidlátó vagyok, és a családom nagy része hasonlóan az, és mindenki vezet is, ám ,,annak idején" , még nem szőröztek ennyit, nem voltak ilyen szigorúak a kritériumok. Mindannyian szemüveget, vagy kontaktlencsét hordunk (én is) és nekem elég erős diopria kell, -6,5-ös, de bátyámnak pl. egyik szeme még rosszabb is, mégis vezethet. Én jelenleg úgy érzem, jól látok a kontaktlencsével, és olyat hallottam, hogy 8-as diopria alatt megadják, de abból kiindulva, hogy romolhat még a szemem, félek baj lesz, és nem. Vagy ha megadják, előtte mindenképp elküld szemész szakorvoshoz a háziorvos? Azért is kell ez esetben pluszban fizetni? (Tudom, hogy alapesetben nem, de minekutána, hallottam olyat, ha valami szakorvosi vizsgálat szükséges az alkalmasságihoz, még azért is kell valamennyit perkálni, ugye a 7500-on felül, amit a háziorvosnak fizetsz). Köszi a válaszokat!

2019. aug. 23. 15:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy természetesen B kategóriáról van szó, de gondolom ez azért sejthető.
2019. aug. 23. 15:18
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak szemüvegben vezethetsz majd, más nincs.
2019. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az nyilván nem probléma, és alapvető.
2019. aug. 23. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:

A látásélességet szemüvegben/kontaktlencsével vizsgálják, tehát ha azzal jól látsz (és hát éppen ezért hordod, ugye :) ), akkor nem lehet gond. Ha később romlik a szemed, akkor új szemüveg kell, amivel tudod teljesíteni a feltételeket.


"1.1.5. Az egészségi alkalmasság akkor állapítható meg, ha a kérelmező megfelel a következő feltételeknek:

a) legalább 0,5-es binokuláris látásélességgel rendelkezik a két szem együttes - szükség esetén korrekciós lencsével segített - használatával,

b) látótere vízszintes irányban legalább 120°-os, amely balra és jobbra legalább 50°-ot, felfelé és lefelé legalább 20°-ot bővül, és

c) látótere középpontjától számított 20°-os sugarú tartományon belül a látása nem terhelt."


[link]

2019. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!