Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A TAJ kártyamnak nálam kell...

A TAJ kártyamnak nálam kell lennie, vagy az is elég, ha tudom a számát?

Figyelt kérdés
2019. szept. 6. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem fogadják el, de pl ha ahova területileg tartozol ott úgy is benne vagy a rendszerben és ha "Jófejek" elfogadják..
2019. szept. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahol benne vagy a rendszerben, ott elfogadják a számot is önmagában.

Ha valahová először mész, ott viszont kérik.

2019. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
A jogszabály szerint mindenkitől el kell kérni és be kell tudni mutatni. Az, hogy néhol ezt nem veszik komolyan, az teljesen random módon az ügyintézőn múlik, jobb ha nálad van.
2019. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fényképezd le a telefonnal aztán akkor be tudod mutatni, ha nagyon ugrálnak.

Egyébként is úgy hülyeség ahogy van, hogyha elkérik, akkor aztán minden tuti biztos. Se fénykép, se semmi ilyesmi nincs rajta, bárkiét be tudom mutatni, akár én is tudok nyomtatni ilyet, mert még a papír sem különleges. Nyilvánvalóan maga a szám az egyetlen "érték" rajta, akkor meg miért nem elég bemondani? És az is nyilvánvaló, hogy utána ahhoz a számhoz a számítógép ki kell köpje a hozzá tartozó személy adatait is, úgyhogy utána jönne annak bizonyítása, hogy az tényleg én vagyok, egy fényképes jogsival/útlevéllel/vagy személyivel. És máris ott tartunk, hogy miért nem elég önmagában csak az utóbbi, majd az alapján lekérdezni ???

2019. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, a személyazonosító igazolványt is el kell kérni, de hát a gyakorlatban ez persze nem így működik. Sőt elvileg akkor is el kell kérni a TAJ kártyát, ha a beutalón rajta van a száma.

Én azt mondom, hogy jobb, ha nálad van, mert ha éppen egy mufurc van ott és köti az ebet a karóhoz, akkor szívás.

2019. szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!