Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kéz Mr vizsgálatát, hogy...

A kéz Mr vizsgálatát, hogy végzik? Abban az esetben is teljesen betolnak a gépbe, vagy lábbal tolnak és a fej kint van? Sajnos nem bírom a bezártságot, de muszáj a kézfejemet MR-ezni.

Figyelt kérdés
2019. szept. 6. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne idétlenkedjél már. Nem olyan szűk az a cső és még egy gombot is kapsz a kezedbe. Ha behisztizel kihúznak. Próbálj bemászni az ágy alá. Ha az jól megy akkor megnyugodhatsz ott háromszor annyi hely van. Egyébként is. Becsukod a szemed az elején aztán ha vége kinyitod. Fel sem fog tűnni. Amiben én voltam még tükör is volt így egyáltalán nem volt klausztrofób érzés.
2019. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Betolnak. Zug es kattog az rosszabb. De tudnak hozzad beszelni elotte jelezd hogy klausztrofobias vagy. Sot hetfon hivd fol es jelezd. Tudnak nyugtatot is adni, a kezedben valoban ott lesz a panikgomb.

Engem sokat mreztek gerinc miatt en ugy birtm ki, hogy becsuktam a szemem es megprobaltam mindenfele szep tajat elkepzelni minel reszletesebben. A nagy koncentralasban eltelt az ido.

Nem is tudtam van tukros! Na azt kiprobalnam.

2019. szept. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát én inkább jót pihentem alatta .
2019. szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem idétlenkedés.:) Ezt csak az tudja, hogy milyen, aki hasonló problémával küzd. A pánikgomb errefelé luxus ezekszerint. Egyszer volt már benne részem és elég rossz emlék maradt. A kisvárdai kórházban voltam Mr-en, nem tudtam leküzdeni a félelmemet, 10perc után kézzel-lábbal kapálóztam és jó hangosan szólongattam őket, mert olyan rosszullét jött rám. Senki nem jött be percekig ennek ellenére. Az ájulás szélén voltam már amikor megjelent egy asszisztens, hogy mit mozgok, kontraszt anyagot kell beadni ezért. Szépen közöltem vele, hogy jeleztem rosszul vagyok, de senki nem vette észre!!! Mondta akkor be se adja, ha nem bírom ki. Természetesen mondtam erőt veszek magamon és megpróbálom végig csinálni. Illetve megkérdeztem, hogy mivel jelezhetek, ha nem bírom?! A válasz az volt: Kiabáljon!!! Pfff. Jó, hogy nem füstjelet eregessek... Utólag kísérőm mondta, hogy kint járkáltak míg ment a vizsgálat, úgy nehéz észrevenni ha valaki jelez.

Nem vagyok egy hisztérika, nem azért nem bírom. Mert mentem már át nagyon sok durva dolgon

2019. szept. 6. 22:29
 5/10 A kérdező kommentje:

Vége lemaradt... Viszont a bezártságot akkor sem bírom sajnos. De aki tudja milyen, az megért.



Köszönöm a választ, hétfőn felhívom őket és jelzem feléjük. :) Nem tudtam van ilyen lehetőség is.

2019. szept. 6. 22:32
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Én is mentem át. Szerintem durvábbakon mint te. De ez tényleg hiszti. A vizsgálat nem fáj. Ha elájulsz az előnyös addig sem mozogsz. Elhiszem, hogy valaki feszeng. Képzeld én is pánikbeteg vagyok. De pár perc az egész. Ráadádul csak feküdnöd kell. Azért aki nem képes pár pecig nyugton feküdni azzal nehéz mit kezdeni. Igen hülye hangokat ad ki a gép. Konkrétan röhögő görcsöt kaptam tőle. Mintha a vidámparki rakétában lettam volna. Problémamegoldó képesseged 0. Ha ennyire hisztis vagy adj 2000ftot az asszisztensnek, hogy maradjon ott és figyeljen rád ha nincs jelzőgomb. Ha felemeled a bal lában akkor húzzanak ki. Ez egy jó jelzés. Ennyi! Ne szerencsétlenkedj már. Mi lesz ha műtenek egyszer ha ennyit sem bírsz ki.
2019. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én meg akkor azt írom, aki igazán pánikbeteg, az nem fikázza a másikat, hanem megérti. Mert a pánikroham is hasonló ehhez a rosszulléthez, amit a bezártság értés vált ki! Írhatnám én is, hogy miért nem tudod leküzdeni a pánikbetegséget, mit hisztizel???0 vagy, stb. Viszont nem írom, mert átéltem miatta a poklok poklát és tudom mi az és senkit nem bántanék meg. De nem fogok leállni vitázni! Ha Neked jobban esik, hogy így írsz, legyen örömöd! Legyek akkor szerencsétlen, meg 0 problémamegoldóképességes, de a kérdés nem ez volt... Olyan emberekhez céloztam, akik értelmes választ adnak és nem fikáznak. Jah, és július 19.-én estem át egy 1,5 órás kézműtéten harapás miatt, kibírtam az előtte napi érzéstelenítés nélküli vizsgálatot, amikor megmetszették annak reményében, hogy a bevérzett résznél a duzzanatot hátha tudják csökkenteni, de lidokaint nem kaptam bele. Aztán a másnapi nagyműtét utáni fájdalmakat sem kívánom senkinek és az azt követő 40 napot sem! És nem csak az az egy műtétem volt.

És az elmúlt 32 évet is kibírtam, holott más akkor feladata volna már, ha a negyedén ment volna át annak, amin én. De nem fogok vitázni senkivel. Én kérdést jöttem félteni,nem kötekedni, offolni.

2019. szept. 7. 00:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Az hogy, hogy fekszel erőteljesen függ a géptől/rendelkezésre álló eszközöktől, szóval ezt maximum úgy tudod meg, ha felhívod őket. Az egyik helyen ahol dolgozom "Superman" pozícióban csináljuk :D , azaz hason és a vizsgált kezet előrenyújtod. Ez nem túl kényelmes pozíció hosszútávon általában a betegek nem túlzottan értékelik ezt a pozíciót :D.

A másik helyen van olyan vizsgáló eszköz ami elég pici ahhoz, hogy háton fekve a tested mellett legyen a kezed, ami sokkal kényelmesebb. Az előbbinél biztosan benn van a fejed, a második általában jóval kevésbé, mert általában meg lehet oldani, hogy kifelé legyen a fejed, de ez sem garancia arra, hogy kinn is lesz a fejed.



Ha szorongsz, akkor az alábbiakat tudom javasolni.

- Kérdezd meg, hogy lehet-e veled valaki a vizsgálóban, mert a legtöbb helyen beengednek egy valakit, ha az téged megnyugtat.

- szakorvos/pszichiáter tud felírni alacsony dózisú nyugtatót, amit beveszel a vizsgálat előtt és sokszor segít. nyilván ez nem egy jó megoldás, de ha fontos a vizsgálat akkor ez szerintem egy vállalható kockázat,

- ha van olyan tárgy ami nem fémes, de segít megnyugodni, azt is megkérdezheted, hogy beviheted-e.

- mivel a te eseted a későbbi válaszaidból ítélve nem egy szimpla "fáj a kezem"/"ráestem" MR, ezért ezt csak legvégső esetben ajánlom, de létezik nyitott MR-is.

A képminősége nem olyan jó, sőt esetedben nem is biztos, hogy elég, de sokkal kevésbé klausztrofób élmény, mert az oldali nyitottak. De ezt csak akkor, ha a kezelőorvosod engedélyezi, mert nem biztos, hogy esetedben van értelme egyáltalán.


A pánikgomb meg nem csak a te érdeked lenne, nem is értem miért nem adnak, az operátornak is sokkal könnyebb, hogy tudja, ha baj van akkor tudsz jelezni, mert voltak már hasonló dolgokból óriási problémák.

2019. szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor nyitott MR-t kell keresni és odamenni, direkt erre van.
2019. szept. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32 évesen ezt a cirkuszt. Atya ég. Azt hittem tizeneves vagy.
2019. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!