Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem növelik a véradásért...

Miért nem növelik a véradásért járó térítést?

Figyelt kérdés

Rendszeres véradó vagyok, azóta, mióta betöltöttem a 18. életévemet, és azt tapasztalom, hogy egyre kevesebben adnak vért. Idén nyáron már telefonon, és e-mailben bíztattak véradásra, olyan alacsony a készlet szint.


Én mindig önzetlenül, juttatástól függetlenül adok vért, többnyire a kapott utalványokat is elajándékozom, mert nincs rá szükségem.


Azonban rengeteg olyan ember van, aki például rendszeres vérplazma adó azért, mert ott több ezer forint térítést is kap (én még sosem adtam, nem motivál sem a pénz, sem a gazdasági cél, ami mögötte van). Ennek analógiáján tisztességes véradásos térítés esetén lehetséges, hogy többen adnának vért is.


2019. szept. 9. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
16%

Évek óta kapok smseket nyáron, de az utóbbi 3 évben nem adtam vért, mert valami mindig közbejött-pl fogászati kezelés, egyéb betegség. Szóval én pl nem az összeg miatt nem adok.


Ha több pénzt akarsz, akkor adj plazmát

2019. szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Magyarországon a véradás önkéntes alapon szerveződik tehát anyagi juttatást nem lehet adni érte! Ez összefüggésben áll azzal is szerintem, hogy ez nem más mint szervtranszplantáció. Ami pedig felvethetné a szervekkel való kereskedelem kérdéskörét is! Én pont tegnap 2019 nov 6 voltam a 40-ik alkalommal vért adni. Igen volt jobb a helyszíni catering. Asszem amíg alkalmas vagyok addig járok majd sőt ha szóbakerül egy társaságban akkor bíztatok másokat is, hogy adjanak! Jelzem, hogy egyébként belém tűt orvos nem szúr, mert tűfóbiás vagyok!
2019. nov. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!