Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Váltsak orvost vagy menjek...

Váltsak orvost vagy menjek magánrendelésre? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Állandó szédülés és ájulásérzés miatt mentem háziorvoshoz.


Az orvos vértnyomást mért közölte nagyon alacsony 90/50 ezután meghallgatott, mire monda hogy elég lassan ver a szívem és valószínű az alacsony pulzus miatt érzem így magam. Kaptam egy beutalót a kardiológiára.


A kardiológián minden normális volt, nem mondták hogy bármi probléma lenne. Ezzel a lelettel vissza is mentem a háziorvoshoz aki megnézte, ezután újra megvizsgált.

Csak jött ezzel az alacsony pulzussal és hogy ez nincs rendben nem szabad annyiba hagyni. De könyörgöm ha a kardiológián semmit se találtak?

Tégy, hogy továbbra is gyengének érzem magam de nem tudom mit lehet ezzel kihez fordulhatnék.


2019. szept. 11. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi az az alacsony?

Szedsz valamilyen (gyógy)szert?

2019. szept. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
45-55 között szokott lenni általában. Nem szedek semmit, elvileg semmi bajom ez a szédülés igazából már évek óta megvan de már zavart ezért mentem orvoshoz.
2019. szept. 11. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:
A rendszeres sport tud segíteni az alacsony vérnyomáson és pulzuson hosszútávon. A biztonság kedvéért elmehetsz másik kardiológushoz is másodvéleményért, de ha az EKG rendben van, nem nagyon tudnak ezzel mit kezdeni.
2019. szept. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a kardiológián is ennyi a pulzusod, biztosan mondanak rá valamit, legalább szóban. Ha nem ennyi, akkor csinálj magadnak pulzus számolást, írd fel azt is szédüléskor, vagy jó közérzet mellett számoltad, vagy pl. mozgás után.

Ha mindig! alacsony, vagy furán ingadozik, menj új vizsgálatra. Van 24 órás monitorizálás is, hátha az többet mond.

Mennyi a BMI-d? Fogytál/ fogyózol mostanában?

A mozgás, a rendszeres egyenletes folyadék fogyasztás, meg a megfelelő (nem túl kevés, nem szélsőséges, nem egyoldalú ) táplálkozás segíthet.

2019. szept. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!