Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális ez az Inerta (Isotret...

Normális ez az Inerta (Isotretinoin) szedése után 3-4 nappal?

Figyelt kérdés

Isotretinoint szedek ma ár 3 napja, de ez nem új nekem, mert 4-5 évvel ezelőtt is szednem kellett, mivel nagyon ronda volt az arcbőröm. Akkor Isotretinoin teva 20mg lágy kapszulát szedtem fél évig 40 mg-ban. Nagyon szépen letisztult az arcom, sőt teljesen!


Most 5 év elteltével újra jönni kezdtek a gyulladt pattanások, de még közel sem olyan csúnyán mint régen! Gondoltam megelőzöm a bajt, és vissza mentem a bőrgyógyászhoz, ahol régen voltam. Elmeséltem, hogy régen is voltam nála stb, és akkor mit írt fel, meg is talált a rendszerben... Mondta, hogy újra felírja nekem, de most 20 mg-ot ír fel, mivel korántsem olyan csúnya, mint régen, és egy zindacilin nevű gélt kaptam mellé amivel napi 1szer egy nagyon kis pöttyöt el kell kennem az arcom jobb oldalán. Most van a 3. nap, és az arcom eléggé kiszáradt, húzódik, az orrom két oldalánál már hámlik is kissé. a Kérdésem az lenne, hogy ez már normális ilyen korán? :/


A válaszokat előre is köszönöm!


21/L



2019. szept. 20. 19:57
 1/2 anarchy666 ***** válasza:
Igen, ez az isotretionin+zindaciklin kombinációnál eleg gyakori dolog. Napközbenre használj hidratáló krémet és nem lesz vele baj. Még ami gyakori az az ajkak kiszáradása, hámlása lehet, ha mwgjelenne arra pedig valamilyen ajakzsírt kenj.
2019. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sudocrem az jó, ha kenem rá napközben?
2019. szept. 20. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!