Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a higany kettészakadt a...

Ha a higany kettészakadt a lázmérő csövében (ahol mennek fel a fokok), szerintetek lehetséges, hogy valahol a lázmérő is törött és esetleg ki is folyt belőle valami higany?

Figyelt kérdés
Tegnap a hőmérsékletemet a számban mértem és ma reggel láttam, hogy a higany ketté van törve a lázmérőben. A lázmérőn sérülést nem látok, nem látom, hogy meg lenne törve. Szerintetek lehetséges, hogy mégis valahol folyott/folyik? Teljesen be vagyok parázva.

2019. szept. 21. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha lerázod, lehet újra egybeáll a higany, ha nem, akkor leadod a veszélyes hulladék gyűjtóben. Mivel nincs sérülés a lázmérőn, felesleges az aggodalmad.
2019. szept. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2019. szept. 21. 07:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Higanyos már régóta nincs forgalomban. Ez egy ősrégi darab? Ha a lerázás nem segít, akkor óvatos melegítéssel is meg lehet próbálkozni, de inkább ne tedd, főleg, ha higanyos valóban.
2019. szept. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ősrégi darab volt. Nem is tetszett, hogy ilyenünk volt, vééégre, hogy elromlott, férjem akarta mindenképp ezt a higanyosat, mert hogy az elektromos lázmérő többször nem mért neki jól.
2019. szept. 21. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megszakad a szál, akkor már nem jó.
2019. szept. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a régi higanyost használom mert ezek az új digitális hőmérők nekem nem váltak be, általában 35-ig ment fel, közben meg hőemelkedésem volt.
2019. szept. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem csak digitális létezik, hanem hagyományos is. A maiakban többféle folyadék van, közös jellemzőjük, hogy teljesen ártalmatlanok.
2019. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


A videó vicces, de a higanymentes lázmérőkhöz jó módszer a centrifugális erő alkalmazása, és ezzel a szakadást is el lehet tüntetni.

2019. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!