Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi illik adni epekő műtét...

Mennyi illik adni epekő műtét után?

Figyelt kérdés

Lebeszéltem az orvossal akihez előtte elmentem magánrendelésre, megműtött a héten.

Mennyit illik adni neki a műtétért?



2019. szept. 22. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

0 forintot. A hálapénz a legkárosabb dolog, ami az orvostársadalmat érinti. Rohadtul el kellene már felejteni? Apropó az altatóorvosnak mennyit akarsz adni és az ő asszisztensének? És a műtősnőnek? És a nővérkéknek az osztályon?

Orvosként mondom, hogy iszonyúan dühítőek ezek a kérdések. Az állami EÜ ingyen van! Egyik szikés pénzhajhász idiótának sem kell adni semmit. Ha viszont adsz, akkor adj mindenkinek! Szerinted mit csinált volna a hatalmas sebészed, ha a felfújt hasad miatt kapsz egy vagus reflexet és leáll a szíved? Megmondom, totyogott volna a jobb lábáról a balra, míg az anesztes visszahoz!

2019. szept. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Magán rendelésen meg mondta mennyit kér.

Gondolom a vizsgálat árát már elkérte .

A műtétet meg Tb támogatással végezte a munka idejében .

Így hát semmit .

A nővérekre ugye nem gondolták,akik elláttak műtét után .

A dokik max .ha rád nézett műtét után .

2019. szept. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem idevalósi vagyok, hanem külföldi és hazajöttem a műtét miatt de mivel várólistán kb 8hónap lett volna, sürgősségiként megcsinálta mivel eléggé sok is volt illetve be volt gyulladva. Külföldi a Tb-m így a két állam lerendezi ezt egymás között, a doki azt mondta nem kér semmit hagyjam. Amúgy hívott folyamatosan műtét előtt, után illetve lejött hozzám amíg ott voltam.

Ezért is gondoltam adok neki, mivel ilyen hamar elintézte és megcsinálta míg más orvos bökött egyet hogy várólista+külföldi tb és le se szart...

2019. szept. 22. 14:00
 4/10 A kérdező kommentje:
Aznap nem dolgozott miattam jött be csak.
2019. szept. 22. 14:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor sem jár neki semmi. Maximum egy ajándékcsomag.
2019. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
48%
Szia én 40 et adtam varratszedeskor a dokimnak
2019. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, amikor a korrupt orvos találkozik a korrupt beteggel...
2019. szept. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Már amúgy ott tartunk, hogy a magánrendelésen az orvosnak akarnak a betegek plusz pénzt adni.

Eleve nem is értem ezeket a kérdéseket, mert aki akar adni az adjon akkor, de ne mások kontójára, és már jó hogy nem tarifatáblázat van erre is, meg minek kérdezni, hogy mennyit illik adni? Semennyit nem illik, az meg, hogy mennyit az eleve tőled függ. Ha most azt mondom, hogy 5 ezret, akkor annyit fogsz adni?

Az meg, hogy előbb elvégez valaki egy műtétet, annak semmi köze nem lehet pénzhez, főleg amiatt, hogy a pénzt úgyis megkapja majd a biztosítótól erre.

2019. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyik Tisztelt válaszoló írja hogy orvosként nagyon dühítőek ezek a kérdések. Tessék elhinni hogy betegként is dühítőek, csak amikor szívbillentyű probléma miatt már negyedszer tolják és időzítik későbbre a műtét idejét, (55 évesen nagyon lassú tempóban 20 métert bírtam sétálni pihenés nélkül, és irodámba 16 lépcsőn kell felmenni és 8-nál pihenni kellett, 19 kg-ot lefogytam, és "sugallták!" a megoldást. Nos lehet hogy egyedi eset, bár nem hiszem, de egy kis "odafigyelésem!!??" után következő alkalommal sürgősségivel bent fogtak és megműtöttek. Azóta dolgozok, újra sportolgatok és rendben vagyok.Ki-ki döntse el a hálapénz kérdését.
2019. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 b1812567 ***** válasza:

Akik nem értik, mi a probléma a "hálapénzzel", a következő példát szoktam elmesélni:


Tegyük fel, hogy vezetsz, és megállít egy rendőr.

Ellenőrzi az irataid, az autódat, majd közli, hogy minden rendben, mehetsz tovább.

Te ekkor a zsebébe tömködsz egy ötezrest, mondván, nagyon hálás vagy a gördülékeny ellenőrzésért.

Ekkor rátok ugrik 10 TEK-es és őrizetbe vesznek korrupció miatt.


Ha kicseréljük a rendőrt orvosra, akkor nem korrupció?

2019. nov. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!