Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laparoszkópos műtétet hogy...

Laparoszkópos műtétet hogy viseltétek?

Figyelt kérdés

Nekem 19.én volt és azóta nem jól viselem. Rögtön kellett a műtét mivel előtte egy nappal elviselhetetlen görcsök jöttem rám. Műtét után persze nem tájékoztattak semmiről ezért nem sétálgattam és folyamatosan hánytam. Nem kaptam ágytalat sem hanem mondták hogy menjek ki a WC-re ha kell. Kaját 3 napig nem is adtak és zuhanyozni sem engedtek. Fájdalomcsillapítót és hányinger gátló infúziót kaptam de egyszer sem segített és a sebeknél pedig elviselhetetlen fájdalmaz éreztem. 5 napjára engedtek haza (vagyis ma) és azóta a séta is szarul megy bár nem hánytam és nagyon(de nagyon) sokszor szomjas vagyok. Szinte állandóan. Viszont a diétás kajára alig bírok rá nézni ha eszek valamit belőle az is hasonlít 2 pici villányi étellel és többet nem tudok enni. Esetleg valakinek valami tanácsa? Nagyon megköszönném!

L/19



2019. szept. 24. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem irtad mivel műtöttek .
2019. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sssaszem ***** válasza:
100%
Engem fél éve pontosabban március 26-án műtöttek epekővel laparoszkóposan, utána érezhettem fájdalmat a köldökömnél és a lapockámba, mert ugye telefújtak széndioxiddal. Szerencsére jól bírtam a fájdalmat, miután elviselhető volt.. Természetesen a műtét után én is kaptam fájdalomcsillapítót.
2019. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lágyék sérvvel műtöttek,semmilyen fájdalmat nem éreztem .
2019. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Epekővel műtöttek
2019. szept. 24. 17:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Laparoscopos appendectomiám volt 14 éves koromban. 3 seb volt a hasamon, az egyikben 2-3 napig drain. A sebek nem nagyon fájtak, fájdalomcsillapítót sem kaptam. A drain kihúzása elég kellemetlen volt mondjuk. A levegő okozta az igazi fájdalmat, amivel feltöltötték a hasam. Olyan érzés volt az első pár napon, mintha épp egy kis xenomorph akarna kipattanni a hasamból, mint az ikonikus asztalon fekvős jelenetben az Alien elején. A problémám az volt, hogy 4 napon keresztül nem ehettem semmit, viszont 6 liter folyadékot kellett elfogyasztanom naponta víz és tea formájaban + sóoldatot is kaptam. Ez azt eredményezte, hogy 20 percenként pisilnem kellett, azonban a gyerekosztály ekkor még a 60-as évekbeli állapotában volt, ahol az egész osztályon egyetlen vécé és fürdő volt, méghozzá az osztály másik végében. Mire nagynehezen lemásztam a rohadt magas ágyról a feszülő sebeimmel és magammal rángattam az infúziós állványt a szobám ajtajáig, már nem kaptam levegőt a gyengeségtől. Így kisírtam, hogy legalább az első napon hozzanak nekem egy ágytálat. A többi napon csiga módjára, méterenként megállva eljuttattam magam a mosdóig. Mivel így rengeteget mozogtam az 1 hetes kózházi tartózkodásom alatt, nagyon durva összenövéseim nem lettek. Azonban mégis volt egy-két szálas adhézió, mert fél év múlva testnevelés órán először ugrókötelezni próbáltam és lazán olyan érzés volt, mintha a beleim össze lennének kötve és most az egyik szakaszt ledobták volna az emeletről, miközben a másik még bennem van és a zuhanó szakasz súlyától ki akarna tépődni a helyéről. :'D Ott konkrétan csillagokat láttam és onnan kezdve kb. 3-4 hónapon át erős hasi görcseim jelentkeztek tök váratlan helyzetekben. Olyanok, mintha egy nagykéssel hasbaszúrnának. Illetve gondolom a fájdalomtól beindult perisztaltikának köszönhetően, szinte mindig hasmenésem volt. Ez egyszer csak megszűnt, azóta semmi gondom nem volt vele. Szóval kb. egy évig voltam kellemetlenségeim a laparoszkópia után.
2019. szept. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én azért félek mert a nővérek egyetlen szóval se mondták hogy valahogy egy picit legalább sétálni kéne. Tudom most jön az a kérdés hogy miért nem néztem utána interneten de a görcsök végett se időm se energiám nem volt. Melleeg azt hittem hogy ami tájékoztatás kapok az épp elég és minden benne van.
2019. szept. 24. 18:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Laparoszkópos köldöksérv műtétem volt, max 2 órával utána már egyedül mentem ki wcre, bár az első pár felkelés nehezen ment mivel a hasizmomat egyáltalán nem használhattam. Az első órákban fájt a hasam ha mozdultam, de nem annyira hogy fájdalomcsillapító kelljen (7 lyukat csináltak rám, 15x15ös hálót tettek be).


Kétlem, hogy 3 napig nem adtak volna enni

2019. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 Azt mondta, epehólyag műtéte volt. Ilyen műtét után alapból tilos enni az első 1-2 napon, utána is csak folyékony állagú táplálékot, majd fokozatosan lehet áttérni a diétás, szilárd étrendre. Simán lehet, hogy nem adtak neki enni 3 napig, csak inni volt szabad.

Az appendectomiam után se ehettem a műtéti napon + 3 napig, utána is csak levest meg joghurtot (amit a szüleim hoztak), amíg a kórházban voltam. Már eper illatút pisiltem, mert csak gyümölcsjoghurt és tea volt bennem napokig. :D

2019. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Borzalmas volt
2022. okt. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!