Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatást bármikor kerhetek ha...

Egzotikusallatkereso kérdése:

Altatást bármikor kerhetek ha barmilyen mutetem lenne mert felek a tuktol es az inhalalos modszert preferalom?

Figyelt kérdés
Csak erdekel a tema es koazo a valaszokat
2019. okt. 7. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
"Altatást bármikor kerhetek" Biztos, hogy nem. Van olyan beavatkozás ahol fizeti a TB az altatást, és van olyan aminél nem. Pl. ha valakinek a hátáról kell leműteni egy anyajegyet, akkor nem altatják el, akkor sem, ha fél a tűktől.
2019. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az elözöt kiegészítve, az altatáshoz is kell tüszúrás
2019. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Felnőtt embert nem lehet modern inhalációs szerekkel biztonságosan bealtatni. Tehát MINDEN felnőtt altatása branülszúrással kezdődik.
2019. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, az altatás nem kívánságműsor. Előző is írta, hogy az altatáshoz is tesznek be tűt, és minimum 1 vérvétel előtte, amit bajos tűszúrás nélkül megoldani.
2019. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nem kívánság műsor. A műtét előtti vizsgálatok határozzák meg,hogy egyátalán altatásról lehet e szó.

Van amikor csak kábitás van .

2019. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Én úgy tudom mindenkit megillet betegjog szerint az altatás lehetősége. Akár egy végbéltükrözésnél is. Én így tanultam. Keress rá a betegjogoknál részletesen. “Minden betegnek joga van

az életmentő, súlyos vagy maradandó egészségkárosodás megelőzését biztosító ellátáshoz, illetve fájdalmának csillapításához és szenvedéseinek csökkentéséhez,

az egészségi állapota által indokolt egészségügyi ellátáshoz.

az állapota által szakmailag indokolt szintű egészségügyi szolgáltató és a választott orvos egyetértésével az ellátást végző orvos megválasztásához, melynek joga az egészségügyi szolgáltató működési rendjének megfelelően érvényesíthető. A beteg bármely, a kezelőorvos által megállapított diagnózissal, terápiával, intézetből történő elbocsátással szemben kezdeményezheti más orvos által történő kivizsgálását.” Talán a szenvedéseinek csökkentése magába foglalja ezt is... ha a tűtől való félelem szenvedésnek számít?! :D Viccen kívűl keress rá részletesen vagy az orvosnál érdeklődj!

2019. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ez nettó hülyeség, kapásból a beteg egy része nem is altatható biztonságosan. A fájdalomcsillapítás illeti meg, nem pedig az altatás.
2019. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És ezt honnan jött olyan biztosan? Én elhiszem akkor, de tényleg ezt tanítják, hogy akár tükrözéshez is lehet kérni nem csak a sedálást.
2019. okt. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Onnan, hogy két évet lehúztam altatóorvos rezidensként. Utána szakot váltottam.


Igen tükrözésekhez lehet kérni, kapni már nem biztos, mert van olyan, hogy túl nagy a kockázata. Az a baj, hogy az átlag embernek fogalma sincs, hogy milyen rohadt veszélyes tud lenni, egy altatás. Amit ti altatásnak hívtok, az az esetek jelentős részében egy mesterséges kóma az izmok teljes bénításával.

2019. okt. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze mindig van pár idióta, aki nem fogja fel, hogy nem poénból nem akarjuk elaltatni. Elektív műtétnél ez nem gáz, mert nem altatjuk el és pont. A vicces rész akkor jön, amikor az okos beteg olyan esetben ragaszkodik az altatáshoz amikor mindenképpen meg kell csinálni a műtétet. Ilyenkor mit csinál az orvos, elaltatja és imádkozik, hogy a kedves beteg ne okádja tele a saját tüdejét.
2019. okt. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!