Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy szakorvosnak van joga a...

Egy szakorvosnak van joga a betege összes dokumentumát a betege házi orvosától kikérni ha problémája van vele és fel akarja jelenteni?

Figyelt kérdés

2019. okt. 11. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egészségügyi ellátás keretében nem lehet olyan probléma, ami miatt orvos feljelentene. Mi az esetleges feljelentés oka?
2019. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"Egészségügyi ellátás keretében nem lehet olyan probléma, ami miatt orvos feljelentene."


HIV+ beteg nem szól.

2019. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mióta számítógépes rendszer van nem kell semmit kikérni, simán le tudja kérni az adatokat TAJ szám alapján, ahogy a háziorvos is meg tudja nézni a gépben pld. a laboreredményeket.
2019. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jól sejtettem a szakorvos járt a háziorvosomnál és kikérte az összes betegelőzményem. Eesztben láttam. Hol tudok panaszt tenni ezen orvosok ellen ingyenesen?
2019. okt. 12. 18:37
 5/16 Ypszilon1980 ***** válasza:

A beleegyezésed nélkül ezt nem teheti meg. Az alapvető adatkezelési szabály az egészségügyi dokumentációra kimondja, hogy a kezeléshez legszükségesebb mértékben kezelhetnek adatokat. Tehát erre neked írásban kell engedélyt adni, a dokinak meg értesítenie kell az intézeti adatvédelmi felelőst.

De nem értem a kérdést, mert fent azt írod, hogy a szakorvos akarja feljelenteni a háziorvost, lentebb meg, hogy te akarsz panaszt tenni, vagy nem jól értelmezem?

2019. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szerintem sem teheti meg. De úgy látszik az orvosoknak sdmmi se szent. Összes orvosomnál korlátozás van eddig teljes tiltás volt neak nyilatkozatokkal. Háziorvost váltottam ezért látja dolgaim. Utolsó rosszul értelmezted. Szakorvos akar engem feljelenteni. Ők ilyet csináltak ami szerinted is tilos e tettükért feljelenteni. Moknál kell vagy kinél?
2019. okt. 13. 10:18
 7/16 Ypszilon1980 ***** válasza:

Értem, akkor világos, de miért akar feljelenteni?

Büntetőügyi értelemben tehet feljelentést, de ő önmagától nem mehet oda és nem kérheti ki a dokumentációt, ez teljesen egyértelmű, ezt hivatalosan ügyvéd vagy nyomozás esetén a hatóság teheti meg, esetleg értesítik az intézmény vezetőjét és akkor úgy, de ehhez mindig kell írásos engedély, kérelem.

Feljelenteni tudod a járási hivatalban (azt hiszem ott is lehet), betegjogi képviselőnél, orvosi kamaránál, rendőrségen, intézmény jogi képviselőjénél írásban.

2019. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ypszilon1980 ***** válasza:

Illetve amit még tehetsz, hogy kérheted a dokumentációt, illetve ennek okát, magyarázatát, hogy miért tették ezt, hiszen te erre nem adtál engedélyt.

De persze ezek alól kivételek, ha a gyógyítás miatt kellenek adatok, illetve, ha büntetőügyi dolog van a háttérben, de ez nem a szakorvos hatásköre már.

2019. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én azt nem értem, hogy EESZT-ben honnan látod, hogy a háziorvosod a szakorvos kérésére nyitotta meg a dokumentációt. Én háziorvos szakorvosjelölt vagyok, és én is rendszeresen meg szoktam nézni a betegeim dokumentációját, mert érdekel, pl. hogy mi van a kórházba beutalt betegemmel. Tehát az, hogy meg lett nyitva a dokumentáció, önmagában nem jelent semmit.
2019. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, erre írtam azt, hogy a gyógyítás érdekében lekérhetőek az adatok, de a Kérdező azt állítja, hogy a szakorvos beállított a háziorvoshoz és a betegdokumentációját megkapta, ami nekem kicsit abszurd, de ha valóban megtörtént, az semmiképpen sem helyes eljárás.
2019. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!